Když Raptor potká Mustanga

Automobilka Ford by měla v současné době pracovat hned na dvou nových verzích nabídky Raptor, na novém F-150 Raptor a o něco menší verzi Ranger Raptor. Připadá tedy v úvahu, zda by toto přízvisko ke svému jménu nemohly postupně získávat i další modely. Napadá nás například Puma Raptor.

Kůň a plaz v jednom

Jenže umělec jménem KDesign si usmyslel, že spojí se jménem Raptor zcela jiné modelové jméno. Rozhodl se totiž propojit svět Fordu Mustangu a F-15 Raptor a vytvořit tak velice podivný mix, který ovšem nevypadá vůbec špatně.

Vůz díky tomuto propojení disponuje velice agresivní přední maskou, která ale překvapivě nevypadá vůbec špatně. Když se k tomu ještě přidá výrazný nápis Ford na přední mřížce, vyjde nám celkem věrohodný automobil jménem Ford Mustang Raptor.

Bylo by velice bláhové domnívat se, že by se Ford vydal touto cestou ve své snaze přinést na trh ten nejdokonalejší Raptor. Ford bude přeci jen o něco konzervativnější, protože již jeho iniciativa přinést Mustang jako SUV vyvolala velkou vlnu emocí.

Foto: KDesign

Miláček publika

Raději proto zůstaňme u Range Raptoru, který není vůbec špatným automobilem a nejmenší z Raptorů v nabídce si rozhodně své zákazníky najde. A to nejen v USA, kde jsou pick-upy vůbec nejoblíbenějším segmetem. Vůz bude nabízen i na jiných trzích, ovšem zatímco v USA bude vybavován benzínovou V6, jinde se spolehne na dieselové agregáty.

Čtěte také: Renegade Orange je nová edice od Jeepu, která chce být jiná.

Co je velkou zajímavostí, tak Ford v současné době připravuje i novou řadu užitkového modelu Transit, který si taktéž našel několik inspirativních prvků právě u Raptoru. Jeho řada Trial je poháněna zásadně dieselovými agregáty o objemu 2 litrů a je vybavovány řadou doplňků, díky kterým zvládnou tyto krabice na kolech i lehčí terén.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu