Kia odhalila svůj nový elektromobil EV6

Kia již delší dobu škádlila se svou elektrickou novinkou, ze které nám doposud dávala ochutnat jen po kapkách. Veškeré podrobnosti o novince by měly být zveřejněny koncem tohoto měsíce, ovšem automobilka již ukázala, jak její novinka bude vypadat.

Designový jazyk

Automobil má sportovní design, který je inspirovaný crossoverem. Zároveň se jedná o první automobil, který pracuje s novou designovou filosofií celé značky, kterou automobilka nazývá Opposites United. Ta by měla stát na několika pilířích, respektive líbivých heslech, mezi která patří Bold for Nature, Joy for Reason, Power to Progress, Technology for Life, a Tension for Serenity.

Necháme na vás, zda vám podoba vozu do některého z těchto hesel zapadá či nikoliv. Pokud však chcete nápovědu, můžete se podívat na video, ve kterém Karim Habib, šéf designu v Kia Motors jednotlivé fráze vysvětluje.

„EV6, je první specializovaný elektromobil Kia. Jedná se o přehlídku progresivního designu a elektrifikovaného výkonu zaměřeného na člověka. Pevně ​​věříme, že EV6 je přesvědčivý a relevantní model pro nový trh s elektromobily. S EV6 jsme se snažili vytvořit výrazný a působivý design pomocí kombinace sofistikovaných, high-tech funkcí na čistých a bohatých svazcích a zároveň poskytnout jedinečný prostor jako futuristický EV,“ uvádí Habib ve svém prohlášení.

foto: Kia

Nová platforma

Kia o modelu EV6 mluví jako o svém specializovaném elektromobilu z toho důvodu, že všechny ostatní elektrifikované modly jsou nabízeny také v konvenčních či hybridních verzích. EV6 ovšem stojí na zcela nové platformě E-GMP vyvinuté mateřskou společností Hynudai, a je druhým vozidlem, kterému se do stalo cti, tuto architekturu nést. Druhým vozme s touto architekturou je minulý měsíc představený model Ioniq 5.

Přesné technické specifikace Kia prozradí až později. Prozatím není oznámeno datum události, ovšem říká se, že by se tak mělo stát v březnu, takže to nebude zas tak dlouhé čekání.

Zdroj: Kia

Autor: Jan Černý
Tagy: , ,
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu