KITT Davida Hasselhofa je na prodej. Sám jej i dodá

David Haselhoff je televizní ikonou pořadů, které běžely i u nás v devadesátých letech. Kdo by neznal seriály jako Pobřežní hlídka či Knight Rider, ve kterém Haselhoffovi sekundoval futuristický Pontiac Trans Am, kterému nikdo neřekl jinak než KITT.

KITT a další věci

A právě jeden z mluvicích a autonomních KITTů je nyní k dispozici a to dokonce ten, kterého měl Haselhoff ve svém osobním vlastnictví. Automobil je nabízen prostřednictvím aukce spolu s několika dalšími předměty ze soukromé sbírky známého herce. Mezi nimi je například bunda Planet Hollywood London z roku 1993, oběd se samotným Haselhoffem či obří maketa Haselhoffa, která se objevila ve filmu Spongebob.

Foto: LiveAuctioneers

KITT je ovšem tou vůbec nejdražší položkou v nabídce, jeho cena by se měla pohybovat okolo 175 až 300 tisíc dolarů, ovšem již nyní má nabídky, které míří rovnou k půl milionu dolarů. Automobil je momentálně situován ve Velké Británii, ovšem Haselhoff chce automobil předat osobně šťastnému kupci, pokud za něj zaplatí více než 25 % z vyvolávací ceny.

23. ledna

Je však nutné mít na paměti, že tento vozík s vámi rozhodně nebude konverzovat a nemá ve výbavě žádný ze zbraňových arsenálů. Nicméně se jedná o plně funkční automobil, se kterým se velmi příjemně svezete.

Celá aukce by měla proběhnout 23. ledna, takže času na rozmyšlení, zda do toho půjdete či nikoliv máte ještě poměrně dost. Věřte však, že se jedná o poměrně zajímavou možnost investice, protože KITT je legendární záležitostí a časem jeho cena bude jen a jen stoupat. Což se nedá říct o Haselhoffovi, jehož sláva pomalu vyhořívá o čemž svědčí i samotná aukce, ve které se tato hvězda osmdesátých a devadesátých let snaží zpeněžit skutečně kde co.

Zdroje: LiveAuctioneers

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT