Lamborghini Aventador dostalo speciální edici inspirovanou hexagonem

Být designérem automobilů znamená hledat inspiraci tam, kde by to jiné leckdy ani nenapadlo. Příkladem je nové pojetí Aventadoru SVJ pojmenované Xago. I kdybyste mohli hádat stokrát, zdroj inspirace byste odhalili jen těžko.

Ve jménu hexagonu a oblačnosti na Saturnu

Je to proto, protože Lamborghini přetavilo do vzhledu vozu svou fascinaci šestiúhelníkem, ovšem ne jen tak ledajakým. Nadchla ho šestiúhelníková formace oblačnosti na severním pólu planety Saturn. Novinka je tak v podstatě převedení šestiúhelníku ze Saturnu sem k nám na Zem.

Tahle zajímavá bouře disponuje 6,5 litrovým dvanáctiválcem do V, který bude uložen pouze do 10 unikátních kousků. Ty se mohou pochlubit po celém interiéru hexagonovou grafikou ve stylu Saturnu, kontrastními barvami, leskle černými koly a dalšími podobnými výmysly.

Foto: Lamborghini

Ad Personam – vozy ve vlastním stylu

Důvodem proč se Lamborghini rozhodlo tento vůz stvořit je vyvolání zájmu o nové virtuální studio Ad Personam. To nabízí zákazníkům možnost přizpůsobovat si svůj vůz dle libosti, aniž by se muselo vydat do italské továrny.

Nepřehlédněte: Lamborghini Sián bude vyráběn také jako Roadster. Bohužel je již beznadějně vyprodán.

Možnosti personalizace svých vozů nabízí od roku 2013 a dnes je přibližně 50 % všech prodaných modelů obohaceno alespoň o jeden detail, vytvořený v Ad Personam. V případě nově vzniklého virtuálního studia ale může být podobných úprav nakonec daleko více. Zájemci totiž mnoho vše na dálku konzultovat, prohlížet si virtuální vizualizace a díky tomu si vůz vyladit k naprosté dokonalosti.

Foto: Lamborghini

Doposud byly vozy od Lamborghini výstřední, nyní se ale musíme připravit na to, že některé kousky budou vyloženě šílené. A neplatí to jen pro sportovní modely. Tím nejprodávanějším Lamborghini je totiž obří SUV jménem URUS. A ten nabízí plochy k vyřádění až až.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT