Lamborghini Sián bude vyráběn také jako Roadster. Bohužel je již beznadějně vyprodán

Pokud Lamborghini představí svou limitovanou edici, s velkou pravděpodobností se dříve či později ukáže jeho verze bez střechy. Tento scénář se opakoval u modelů Revénton, Veneno, i Centanário a nyní došlo také na Sián, hybrid s výkonem 807 koňských sil, který se dočká pouze 63 vyrobených exemplářů.

Ještě vzácnější

Ovšem jeho roadster verze bude ještě daleko vzácnější. Celkem se vyrobí jen 19 kusů a bohužel zpráva pro všechny zájemce zní: Vyprodáno.

Po technické stránce je roadster stejný jako model, ze kterého vychází. Používá tedy stejné hybridní ústrojí, které kombinuje V12 o objemu 6,5 litru, kterou lze najít i v Aventadoru, který je doplněno o elektromotor zabudovaný v převodovce. Obě pohonné jednotky dávají dohromady výkon 807 koní. Automobil však zvládne jízdu pouze na elektromotor, takže vyjíždění z parkoviště může být naprosto neslyšné.

Foto: Lamborghini

Oproti uzavřené verzi však otevřená střecha přinesla jednu změnu, kterou je o setinu sekundy pomalejší akcelerace z 0 na 100 km/h. Vůz tak již není schopen akcelerovat na tuto hodnotu za 2,8 sekundy, ale zvládne to za 2,9 sekundy.

Odkaz na legendu i inovace

Co se designové oblasti týče, zde je samozřejmě podstatným rozdílem ona absence střechy. Lamborghini tvrdí, že pohled z výšky na vůz může evokovat tvary starého dobrého Countache, který přinesl inovativní pojetí absolutní aerodynamiky.

Foto: Lamborghini

Sián v roadsteru však přináší několik zajímavých vychytávek, které jeho aerodynamičnost ještě prohlubují téměř do parametrů kupé. Mezi ně patří například inteligentní chladící lopatky, které jsou vyrobeny ze speciálního materiálu reagujícího na teplo generované spolu s výfukovými plyny. Při zahřátí materiálu začnou lopatky regulovat proudění vzduchu a tím ochlazovat ústrojí vozu.

Čtěte také: Jak by vypadalo Lamborghini Diablo pro rok 2021?

Promofotografie zachycují vůz v barvě Blue Uranus s detaily v Oro Electrum, které jsou výrazem elektrickým modelů výrobce. Nicméně vůz může být dodán v jakékoliv barvě, kterou si zájemce vybere, stejně jako je možná absolutní personalizace interiéru.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT