Lego představilo stavebnici na motivy Rychle a zběsile. Postavte si Domův Dodge Charger

Určitě už se doma v této dnešní složité době nudíte. Kvůli celosvětové pandemii byla sice odložena premiéra devátého pokračování známé filmové série Rychle a zběsile, avšak i přesto společnost Lego představila svůj nový produkt. Jedná se o novou stavebnici, díky které si můžete v pohodlí svého domova postavit Dodge Charger, se kterým nejezdil nikdo jiný než Dom Toretto.

Není to první auto ze série Rychle a zběsile

Černý Dodge Charger není jediným autem, které si za pomoci stavebnice Lego můžete postavit. Už v minulosti bylo představeno třeba Bugatti Chiron, které ovšem vzniklo v limitované edici necelých 4 tisíc vyrobených kusů. Domův Charger R/T z roku 1970 je ale naprostou automobilovou ikonou. Obsahuje několik desítek dílů, takže vám jeho složení nějakou dobu potrvá. Konkrétně to je lehce přes tisíc součástek za cenovku kolem 3 tisíc korun českých.

Jak velký model je?

Asi si budete klást otázku, jak velký tento stavebnicový vůz bude. A nutno podotknout, že Charger R/T rozhodně nebude maličký. Jeho délka je totiž 39 centimetrů a výška 11 centimetrů. Tím to ovšem nekončí, protože tento vůz je k dispozici v sérii Lego Technic a má několik funkčních součástí. Pod kapotou tak nenaleznete prázdný prostor, ale masivní motor V8 s pohyblivými písty. Všechno samozřejmě do detailu odpovídá realitě.

Na co dalšího se můžete těšit?

Stavebnice Lego Technic jsou oblíbené po celém světě zejména kvůli vysoké technické propracovanosti a stupni realističnosti. Tomu odpovídá i model Dodge Charger R/T, protože mimo funkčního modelu motoru disponuje auto i fungujícím odpružením. Těšit se ale můžete také na funkční řízení kol a otevírání všech dveří, včetně těch od kufru. Jakmile tedy model jednou postavíte, klidně si s ním může vaše dítko hrát.

Pokud chcete vlastnit krásný model jedinečného vozu a zároveň zabít trochu času, pak si pořiďte Dodge Charger R/T od Lego Technik. Při jeho stavění určitě přijdete na příjemnější myšlenky

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT