Lordstown odhalil interiér svého elektrické trucku

O elektrických trucích se poslední dobou hodně mluví. Je to dáno především automobilkami jako je Tesla, Ford, Nikola či Rivian. Jsou tu ale i tací výrobci, kteří pracují na podobném projektu, jejich jméno však širší veřejnosti prozatím uniká.

V jednoduchosti je krása

Lordstown Motors je automobilka, která si v tichosti pracuje na svém elektrickém trucku pojmenovaném Endurance, který představila letos v červnu bez většího zájmu okolí.  Nyní tato automobilka představila další fotografie svého projektu, který nepřibližuje jeho exteriérovou část, ale ukazuje nám, co se řidiči nabídne v momentě, kdy nastoupí do vozu.

Foto: Lordwtown

K dispozici mu bude poměrně jednoduchý volant s tlačítky, ‚štíhlý displej, který je v jediném kuse zastane jako funkci přístrojové desky, tak také funkci obrazovky infotainmentu umístěnou v střední části.

Dále je k dispozici centrální konzole s hlavním nastavováním a místo pro držáky telefonů a kelímků. Rozhodně nemůžeme říci, že by si výrobce nějak více lámal hlavu s estetickou stránkou věci. Tady jde především o účelnost.

Lordstown Endurance

A v podobném duchu je vlastně laděn celý truck, který jeho výrobce prezentuje jako cenově dostupný truck vhodný zejména pro pracovní účely.

Na vývoji prototypu a jeho konstrukce společnost spolupracovala s Hydra Design Labs sídlící v Kalifornii. To vůbec nejzajímavější se však týká dodávek. Výše jsme zmiňovali několik výrobců elektrických trucků, ovšem pouze Rivian chystá svůj elektrický pick-up dostat na trh v příštím roce. To samé plánuje i Lordstown, který chce začít vozy dodávat již v během příštího léta.

Foto: Lordwtown

Společnost sice původně chtěla vůz dostat na trh ještě letos, ale další roční lhůta zní přeci jen o něco rozumněji. Automobilka na svou novinku momentálně drží 20 tisíc nezávazných objednávek.

Bohužel však není příliš jasné, jaké technické parametry může tento automobil nabídnout.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu