Majitele Polestaru 2 čeká nucený výlet do servisu

Prozatím se jich prodalo jen 2 200. A přesto už hlásí problémy. Proto budou muset všichni jeho majitelé na nucenou návštěvu servisu. V opačném případě jim totiž hrozí vážný karambol.

Selhání systémů na místě

Polestary 2 se totiž začínají za záhadných událostí zastavovat. Řidiči buď dostanou chybné hlášení, a nebo dokonce ani to ne a jejich vůz prostě najednou zastaví a musí být kvůli opravě odtažena. A to u některých případů trvá déle než měsíc. Nyní navíc byla objevena příčina těchto problémů a do servisu kvůli ní musí všech 2 200 prodaných vozidel Polestar 2.

Údajně se má jednat o softwarové chyby, které způsobují vypnutí vozu i během jízdy. Tento scénář se stal při třech posledních scénářích, kdy se vůz vypnul. Naštěstí však nedošlo k žádné nehodě a nikdo při události nebyl zraněn.

Foto: Polestar

Pod údajů od Polestaru by totiž i po vypnutí vozu mělo stále fungovat řízení, brzdný systém a další mechaniky vozu sloužící pro jeho ovládání. Polestar však tento problém i nadále považuje za velice vážný, a proto bude vyžadovat, aby se do servisu dostavili skutečně všichni řidiči.

Dlouhé čekání na opravu

V současné době nejsou dostupné žádné informace o tom, jak bude svolávací akce provedena a jak dlouho potrvá, než bude vyřešena. „Dostal jsem svůj Polestar 2 v Belgii. Imobilizoval se po pouhých 998 km a 7 dnech používání. Opravuje se od 15. září. Podle Polestar Space Manager se jedná o bezpečnostní vadu spojující vysoké napětí a zadní motor. Zadní hnací ústrojí je demontováno a na tuto část čekají až do 41. týdne,“ nechal se slyšet jeden z postižených majitelů Polestaru.

Foto: Polestar

Toto tvrzení vnáší do celého případu lehké zmatky, nicméně v současné době je nutné počkat, než Poplestar vydá skutečně oficiální vyjádření k celému tomuto případu.

Zdroj: Polestar

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu