Mansory dostalo do rukou Ford GT a výsledek je poněkud rozpačitý

O Němcích se říká, že jejich styl a preciznost jen těžko hledají v Evropě konkurenci. Najdou se však i černé ovce, které jsou sice precizní, ale o jejich stylovosti se můžeme jen dohadovat. Patří mezi ně i společnost Mansory, světoznámý úpravce automobilů do skutečně šílených podob, kterým odborníci jen těžko přicházejí na chuť. Jejich vytříbený styl si však vždy zákazníky najde.

Ubohý Ford

Do sítí tohoto úpravce nejčastěji spadají vozy jako třída G od Mercedesu či nabušená Lamborghini. Nyní se ale jejich pozornosti neuniknul Ford GT, jeden ze skvostů mezi supersportovními vozy, na kterém lze jen málo udělat lépe. A jak se dalo čekat, úpravy v podání Mansory to jen potvrdily.

Zdroj: Mansory

 Celkem tři vozy Ford GT jsou výsledkem úprav prováděných v rámci oslavy 30. narozenin tohoto německého úpravce. A zároveň se jedná o poctu GT40, která v šedesátých letech vyhrála LeMans.

Větší, nevkusnější a rychlejší

Vše začalo karoserií, která byla vyrobena z uhlíkových vláken. Nový bodykit rozšiřuje vůz o 5 centimetrů. Mansory se zaměřil na každý panel karoserie zvlášť, což ve výsledku působí lehce nekompaktním dojmem. Navíc rozsah předělávek byl tak grandiozní, že GT nezůstaly ani původní světlomety, které byly vyměněny za ty od Mansory, což zcela dokonalo dílo zkázy.

Čtěte také: Co všechno potřebujeme vědět o zbrusu novém Ferrari SF90? V některých ohledech určitě překvapí.

I přesto větší množství materiálu Mansory dává vědět, že je vůz po předělání rychlejší než v originále. Úpravy systému řízení motoru měly zvýšit výkon V6 o objemu 3,5 litru s dvojicí turbodmychadel na 700 koňských sil z 647 koňských sil. Maximální rychlost je nyní udávána přes 350 kilometrů v hodině.

Zdroj: Mansory

Úpravy se pak nevyhnuly také interiéru vozidla. A opět to nedopadlo úplně na jedničku. Vnitřní prostor nyní připomíná design nového Playstationu, což v kombinaci s GT od Fordu nepůsobí úplně nejlépe. Ovšem jak se říká, proti gustu…

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu