Máte dlouhou chvíli? Jaké závodní hry můžete očekávat v letošním roce

Pandemie koronaviru silně narušila motoristické dění po celém světě. Jako fanoušci závodění už určitě musíte být nervózní z toho, že jste dlouho žádný závod neviděli. I když se téměř okamžitě po zrušení reálných závodů objevilo několik virtuálních sérií, ty samozřejmě nedokážou zaplnit vzniklou mezeru. Naštěstí je na letošní rok naplánováno vydání několika závodních her, které vám zaručeně zvednou náladu.

GT Sport

Jedna z nejznámějších závodních her, kterou si můžete zahrát na nejvýkonnější herní konzoli Sony. Nejenom, že tato hra skvěle vypadá, ale díky propracované fyzice a dobré ovladatelnosti si během dlouhých večerů v karanténě užijete spoustu zábavy. Navíc programátoři do hry GT Sport neustále přinášejí nové aktualizace, které zahrnují jak nová auta, tak i tratě. Nyní navíc obsahuje placený doplněk, kde vás bude koučovat šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton.

Need for Speed Heat

Klasické Need for Speed se vrací. I tak by se dal nazvat poslední díl z této známé série závodních her. Heat se vrací ke kořenům, takže si jako hráči budete moci znovu užívat nelegální honičky ve velkých městech za přítomnosti policejních vozů. Nově však hra běží ve 4K rozlišení a paleta barev po vzoru 80. let odlišuje Heat od všech konkurentů. Navíc máte k dispozici přibližně 120 různých aut.

F1 2019

I když vyšla tato hra už v letošním roce, nic vám nebrání si ji zahrát i letos. V posledních letech se programátoři dost zlepšili, takže se jim z F1 2019 podařilo vytvořit realistický formulový simulátor s dostatečným prvkem zábavy. Navíc je tato hra rozšířena o doplňkovou sérii Formule 2 a mnohem více propracovaný režim kariéry. Díky širokému spektru nastavení si z F1 2019 můžete udělat plnou arkádu nebo hodně realistický simulátor.

Pokud patříte mezi fanoušky co nejvíce realistického závodění, doporučujeme tituly jako Assetto Corso, Live for Speed či rFactor. U těchto her však počítejte s tím, že bez kvalitního volantu a velkou dávkou trpělivosti si moc nezajezdíte.

K hraní závodních her vám bohatě postačí gamepad, avšak daleko více si je užijete na volantu. Nebojte se investovat pár set korun jak do volantu, tak i do hry, a zapomeňte na současnou tíživou situaci.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu