Mitsubishi Eclipse Cross dostal facelift, který mu náramně sedí

Mitsubishi Eclipse Cross je zástupcem líbivých SUV, které sice nenadělají příliš mnoho parády v terénu, ale ve městě s nimi budete za krále. Japonská automobilka nyní představila jeho faceliftovanou verzi, která nese řadu velmi výrazných změn. A jedna z nich dokonce napravuje to, co se ukázalo být u předchozí generace netradičním problémem.

Přepracovaná záď

Co se týče přední masky, zde příliš mnoho změn neproběhlo. Změněná je především zatemněná maska chladiče a nově přepracovaný přední nárazník, který využívá nově vyvinutou verzi designového konceptu Mitsubishi Dynamic Shield.

Ty největší změny proběhly v zadní části. Přepracované zadní okno a víko zavazadelníku dávají vozu nejen o něco uhlazenější vzhled, ale především zlepšují viditelnost z vozu. Zadní světla se také proměnila ve jménu lepšího výhledu z vozu.

Foto: Mitsubishi

Co se interiéru týče, zde byly aktualizace opět o něco umírněnější. Objevilo se několik nových černě lakovaných a chromovaných detailů. Jemně se také změnilo rozložení palubové desky, kam se nově vměstnal osmipalcový audiovizuální systém s displejem smartphone-link umístěn blízko řidiče i spolujezdce. Mitsubishi také upustilo od ovládání touchpadu pro nastavování větší hlasitosti a ladění

Nová motorová nadílka

S omlazením přichází také nový motor, kterým čtyřválec MIVEC s přímým vstřikováním. Mitsubishi navíc uvedlo, že vybraných trzích bude představena plug-n hybridní varianta. Informace o plně elektrifikované verzi jsou ale prozatím sporadické.

Foto: Mitsubishi

„Ode dne, kdy jsme začali přehodnocovat nový Eclipse Cross, jsme se chtěli zaměřit na postoj zvýšeného silničního výkonu a ekologické přívětivosti, a to vše s výjimečným stylem, který posune toto SUV na další úroveň,“ řekl Minoru Uehara, hlavní produktový specialista společnosti Mitsubishi Motors Corporation. Nejdříve bude novinka nabízena v Austrálii a na Novém Zélandu v listopadu tohoto roku. Do dalších regionů, Evropu nevyjímaje, se dostane v průběhu příštích měsíců.

Zdroje: Mitsubishi

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT