Na koho se můžeme těšit v druhém závodě projektu Virtual Grand Prix Formule 1?

Mladí jezdci závodící ve Formuli 1 potvrdili, že mají zájem účastnit se druhého závodu projektu Virtual Grand Prix, který se pojede na okruhu v australském Melbourne. Účast konkrétně potvrdil Charles Leclerc, Alex Albon, George Russel, Lando Norris a Nicolas Latifi. Poslední dva jmenované jsme mohli vidět i v prvním závodě, takže mají o trochu více zkušeností. Ty ale nehrají žádnou roli.

Kdo další bude v Melbourne závodit?

Mimo zmíněných pilotů Formule 1 se na startu virtuálního závodu objeví i další hvězdy nejenom z prostředí motorsportu. Už druhý počítačový závod absolvuje bývalý pilot Formule 1 a také vítěz čtyřiadvacetihodinovky v LeMans Johnny Herbert. Mimo něj ale uvidíme také Bena Stokese, jenž je známý především pro vítězství ve Světovém poháru v kriketu. Dá se očekávat i přítomnost pilotů z jiných odvětví motorsportu.

Dva bratři v jednom týmu?

Během virtuálního závodu v Melbourne budeme svědky nevídané události. Ještě nikdy v historii Formule 1 se nestalo, aby se v jednom týmu sešli dva bratři. Pro tým Ferrari ale bude v Austrálii závodit nejenom vycházející hvězda Charles Leclerc, ale také jeho bratr Arthur. Ten se v nedávné době stal členem Ferrari Driver Academy, takže nyní dostává příležitost ukázat se po boku svého staršího sourozence.

Kde závod sledovat?

Jak už bylo řečeno, jede se na městském okruhu v Melbourne, kde se měl odehrát první závod sezóny 2020. Bohužel to nebylo možné, takže se musíme spokojit pouze s virtuálním závoděním. Start je naplánován na neděli 21:00 našeho času, a vy si budete moci tento podnik užít s jedinečným komentářem Tomáše Richtera na televizi Sport 2. Závod se pojede v krácené délce 28 kol, a ještě před zhasnutím červených světel se uskuteční krátká kvalifikace.

Pokud na nedělní večer nemáte domluvený žádný program, určitě se podívejte na závody Virtual Grand Prix. Užijete si spoustu zábavy a přijdete na jiné myšlenky v této napjaté době.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu