Nejlepší ojetá auta, která vás v žádném případě nezklamou

Rozhodování mezi pořízením nového nebo ojetého vozu je vlastně ještě těžší, než jak by se na první pohled mohlo zdát. Autobazary totiž v posledních letech zkvalitnily své služby, zlepšily péči o prodávaná vozidla, a hlavně přišly s hodně zajímavými cenovými nabídkami. Nákupem ojetého auta vám tak zůstane více peněz v kapse, které pak můžete utratit jiným způsobem. Která vozidla se však vyplatí koupit?

Opel Astra

Opel Astra možná nedosahuje kvalit Volkswagenu Golf nebo Škody Fabia, ale už po několik let se drží na předních příčkách prodejních statistik. Je totiž skvělou alternativou, pokud nemáte rádi německá koncernová auta. Astra má velice atraktivní interiér a vysokou úroveň standardního vybavení. V základní výbavě každého auta se totiž nachází klimatizace, tempomat, palubní počítač nebo Bluetooth. Spolehnout se můžete i na motory, a to jak na ty benzínové, tak naftové.

Opel Astra (Autor: M 93, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54420593)

Škoda Yeti

Mladoboleslavská automobilka už nebude Yeti vyrábět, takže se z něj rázem stala velice žádaná ojetina. Nejenom, že se do něj dobře nastupuje, ale ze zvýšeného sedadla máte dobrý výhled na vozovku. Hlavním lákadlem je samozřejmě interiér a vnitřní prostor, který je plný Simply clever řešení. Uvnitř je navíc nový systém Varioflex, díky němuž získáte ještě větší objem zavazadlového prostoru. Hledat byste měli naftový agregát a vůz s pohonem všech čtyř kol.

Škoda Yeti (Od Charles01 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34936144)

Kia Ceed

Ceed je vynikající rodinný hatchback, který je hodně konkurenceschopný ve všech parametrech. Sice se o něj příliš nemluví, což je velká škoda, protože Ceed je jedním z nejlepších vozů ve třídě. Oceníte prostorný interiér a dobré jízdní vlastnosti jak ve městě, tak i na dálnici. 3 roky staré auto s naftovým motorem můžete navíc získat za poloviční cenu nového vozu. Znáte snad výraznější argument pro koupi Kia Ceed?

Kia Ceed (od M 93, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19864739)

Trh s ojetými auty je velice široký. S výše zmíněnými třemi modely ale rozhodně neuděláte chybu. S čistým štítem totiž vyjdou i z porovnání s jejich nově vyrobenými sourozenci.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu