Nejnovější Fabia zachycena v maskování na našich silnicích

Aktuální generace se prodává již od roku 2015 a v podstatě všichni její rivalové v segmentu již mají modernizaci za sebou. Proto se i Fabia dočká své čtvrté generace, jejíž výrobní prototypy jsou již testovány a jeden z nich byl dokonce i nafocen.

Malá novinka

Vyfotit novou Fabii se podařilo na dálnici D11 a z fotek je jasně patrné, že nám Fabie naroste. Oproti předchozí generaci nabídne vodorovná zadní světla a bohatší prostory, než jaké nabízí například Volkswagen Polo, Seat Ibiza či Audi A1 Sportback, tedy všechny sesterské hatchbacky koncernu, které využívají stejnou platformu.

Boční profil se může zdát být poněkud povědomý již s předchozí generace, ovšem kliky dveří se posunuly o něco níže a závěr palivové nádrže má tvar obdelníku. C-sloupek je o něco širší, což naznačuje, že nová Fabia by mohla být také delší, než její předchůdce.

Na fotografiích není přesně vidět podoba přední masky, ale zdá se, že příď bude vybavena full-led světlomety a pro denní svícení jsou ve spodní částí umístěna další světla po vzoru předchozí generace Octavie. Pozměněn by měl být i zadní spoiler vozu, který nyní trčí o něco více a měl by tak přidat trochu sportovní šťávy.

foto: Portalridice.cz

Vládce vlastního segmentu

Fabie to nebude mít mezi konkurenty vůbec jednoduché, ale na to už je zvyklá. Bude bojovat nejen s výše zmíněnými segmentovými kolegy, ale také s modely jako Clio od Renaultu, Peugeotem 208, Oplem Corsou a dalšími z B segmentu. Fabia Combi však tyto problémy řešit nemusí, protože téměř všichni výrobci opustili od svých subkompaktních modelů, takže nafouknutá Fabia bude celý tento segment de-facto ovládat.

Automobilka Škoda potvrdila příchod nové Fabie již v příštím roce a nejspíše to nebude již dlouhé čekání. Dorazit by měla výhradně s benzínovými tříválci s, nebo bez přeplňování. V nabídce bude jak manuál, tak také DGS převodovka.

Zdroje: Portalridice.cz

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu