Nejnovější model Lamborghini je na světě!

Nejrychlejší, nejvýkonnější a také nejrychleji akcelerující model automobilky Lamborghini. To je nový model Sian, které je ovšem hybrid. Teď si možná budete říkat, že slova hybrid a rychlost nejdou dohromady, avšak italská automobilka vytvořila jedinečnou koncepci, o které si dovoluje tvrdit, že druhá taková na světě neexistuje.


Jakým agregátem je vůz osazen?

K radosti všech zůstal v útrobách vozu plnokrevný dvanáctiválec, který neodmyslitelně ke značce se vzpínajícím se býkem ve znaku patří. Motor je prakticky stejný jako v modelu Aventador SVJ však dostal vylepšené sací ventily z titanu, takže jeho výkon stoupl na ohromujících 780 koní. Agregát je pak spojený se 48voltovým elektromotorem s výkonem celých 34 koní.

Celkový výkon Lamborghini Sian činí masivních 804 koní. Pomocný elektromotor je integrovaný do převodovky, takže dokáže obstarat tak všední činnosti jako je couvání nebo parkování. S nimi se plnokrevný dvanáctiválec nově nemusí obtěžovat. Vůz tak doslova vystřelí na stovku za neuvěřitelných 2,8 sekundy a maximální rychlost by měla přesáhnout 350 km/h.

Jak nový Sian vypadá?

Výraz futuristicky zdaleka nevystihuje jeho moderní a dravý vzhled. Na druhou stranu, při bližším pohledu zjistíte, že je Sian stále inspirovaný jednotnými prvky automobilky, na nichž si zakládal už Marcello Gandini. Úhlopříčně zkosené přední linky, zadní světla ve tvaru šestihranu a zadní tunel mezi střechou a krytem motoru odkazují například na legendární Countach. Design jde však ruku v ruce s funkčností. Hluboké boční výstupy pomáhají zvyšovat přítlak, stejně jako decentní přední spojler. Čisté linie nenaruší v běžných rychlostech ani zadní spojler, který je integrovaný do zádi vozu. Vysune se až v určité rychlosti, kdy je opravdu potřeba.

Můžete si Sian pořídit?

Lamborghini Sian zůstane pro běžné lidi jakousi modlou, na kterou budou moci vzhlížet. I movitější klientela má ovšem smůlu, neboť je všech 63 exemplářů beznadějně vyprodaných. Sian je tedy limitovaná edice a zároveň jakási oslava nové hybridní éry v italské automobilce. Konstruktéři jako jedni z posledních bojují za záchranu plnotučných dvanáctiválců a odsuzují všudypřítomné snižování objemu a nástup přeplňování. Za to bychom jim měli vzdát hold, protože atmosférické velkoobjemové motory z těchto vozů jen tak nezmizí.

Sian bude hrdě pokračovat v tradici Countach a Diabla, která si mladí kluci kupovali na plakátech a snili o tom, že se v nich jednou projedou. Jde totiž o naprosto špičkový vůz, který v dnešní době nemá konkurenci, a to zejména díky svému výkonnému dvanáctiválcovému motoru.

Autor: Karel M.

#kvíz 1 / 1 | Kolik exemplářů Lamborhini Sian bylo vyrobeno?

Kolik exemplářů Lamborhini Sian bylo vyrobeno?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.