Nemáte na Mercedes třídy G? Postavte si ho v garáží z malého Suzuki Jimny

Před nějakým časem jsme zaregistrovali zprávu, že se jeden čínský tuner rozhodl upravit malé Suzuki Jimny na obrovský Mercedes Benz třídy G. Asi si budete říkat, že je to nějaký blázen, ale to jste ještě neviděli auto, které dokázal postavit. Z Jimny totiž vytvořil naprosto věrnou kopii Mercedesu G63, která má však jednu jedinou vadu. Nové géčko je o pár desítek centimetrů menší.

Jimny už přeci vypadá jako třída G!

Suzuki vyvolalo kontroverze už při odhalení současné verze Jimny 4×4. Někteří automobiloví novináři dokonce spekulovali, že Suzuki prostě okopírovalo a zmenšilo design oblíbeného géčka. Proč jej tedy zase nenafouknout a neudělat z malého SUV obrovské SUV? Na první pohled se to sice může zdát naprosto zcestné, ale když se nad tím zamyslíte, není to tak špatný nápad. Každý bychom přeci doma chtěli mít exkluzivní káru za několik milionů korun.

Mnoho dílů je autentických

Vytuněný Jimny sice není originální, ale mnoho dílů působí opravdu věrohodně. Není to tedy tak, že by se jeden čínský nadšenec rozhodl postavit východní kopii západního vozu, která by s předlohou neměla nic společného. Jakmile se posadíte do upraveného Jimny, máte pocit, jako byste skutečně seděli ve velkém géčku. Mnoho dílů muselo být vyrobeno na zakázku, což vyžadovalo spoustu hraní s 3D modelováním. Typicky je to přední maska a LED světlomety.

Jimny vypadá skutečně skvěle

Pokud by vedle sebe nestál opravdový Mercedes Benz G63 a malé upravené Jimny, tak byste ani nepoznali ten rozdíl. Čínský tuner totiž přidal i věrohodné zadní světlomety čtvercového charakteru a nový kryt rezervního kola. Právě tím je totiž velké géčko charakteristické. Nemohou chybět ani nádherná AMG kola ve dvojtónovém stylu. Bohužel se jedná taktéž o repliku.

Schválně kdo z vás by si ze Suzuki Jimny rád udělal Mercedes Benz G63. Minimálně za zkoušku by to rozhodně stálo, co myslíte?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu