Nestačí vám obyčejný Mercedes AMG G63? Brabus z něj udělal černozlaté monstrum

Ze všech společností, které se specializují na přestavbu a tuning vozů, je Brabus jedním z nejoblíbenějších. Aby tak ne, když i z relativně nudného Mercedesu udělá exkluzivní, a v některých ohledech dost šílený vůz. Brabus nevylepšuje vzhled auta, ale zaměřuje se na jeho srdce na duši. Přeloženo do automobilové řeči – vylepší interiér, pod kapotu vrací obrovský motor nejlépe s turbem, a navenek přidá výrazné designové prvky, aby byla na první pohled vidět jejich práce.

Jaký je jejich poslední výtvor?

Posledním výtvorem této tunerské společnosti je model Brabus 800, který konstrukčně a vlastně i koncepčně vychází z oblíbeného SUV Mercedes-Benz G63. Už samotný název Black and Gold Edition napovídá, že se nejedná o jen tak obyčejný vůz. Úpravy začínají sadou bodykitů, které nemůžete na první pohled přehlédnout, a dále pokračují v oblasti techniky. Výsledkem všech úprav je o 10 centimetrů širší auto, než které by vyjelo z továrny Daimler.

Pneumatiky do terénu budete hledat marně!

Takto exkluzivní vůz musí být samozřejmě obutý do nízkoprofilových pneumatik 305/35 R23 osazených do nádherných zlatých disků s tenkými paprsky. Zpoza nich vykukují obrovské brzdové třmeny, které se postarají o zastavení Brabusu 800 z jakékoliv rychlosti. Všechny detaily a emblémy jsou vyvedeny ve zlatém odstínu, což se skvěle hodí k matnému černému laku. Vpředu přidal Brabus ještě dvě zlaté vzpěry na mřížce a LED diody nad čelním sklem.

Co se skrývá pod kapotou?

Samozřejmě, že Brabus nemohl ponechat motor bez jakýchkoliv úprav. Po instalaci dvou vysoce výkonných turbodmychadel a dalších modifikací se z motoru podařilo vyždímat ohromujících 789 koňských sil a rovných 1 tisíc Newton metrů. Brabus 800 tak nebude žádný lenoch, protože ve sprintu na čtvrt míle si poradí i se sportovněji vyhlížejícími vozy. Z 0 na 100 km/h totiž dokáže zrychlit za úžasné 4 vteřiny. To není špatné na SUV, co myslíte?

Brabus 800 samozřejmě není sériovým vozem, čemuž pochopitelně odpovídá i cena. Ještě nebylo oznámeno, kolik těchto aut bude vyrobeno, ale už nyní je známo, že se budou prodávat za cenu okolo 400 tisíc Eur, což je v přepočtu necelých 11 milionů korun českých.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT