Niki Lauda nedávno zemřel, žít navěky bude díky svým činům a filmu Rivalové

Přidat na Seznam.cz

Nikiho Laudu znal pravděpodobně celý svět, proto kdekdo byl zdrcený tím, když se nedávno ohlásila jeho smrt. Niki Lauda se často označuje za bezcitného, ale na druhou stranu také za jednoho z nejlepších jezdců Formule 1. Jeho kus života – tedy hlavně to, jak se dostal k Formuli 1 a jak také získal titul mistra světa – zdokumentoval velice poutavou formou filmový snímek Rivalové, který sklidil (a stále sklízí) obrovský úspěch. Prozraďme si proto několik zajímavostí, které se nejen filmového snímku týkají, ale které se týkají také života závodníka Nikiho Laudy.

Ještě je třeba poznamenat, že nebyl Niki Lauda jen jezdcem Formule 1, ale byl také majitelem aerolinií. Byl totiž milovníkem letadel a všeho, co se s letadly pojilo.


Zajímavosti nejen o filmu Rivalové a Niki Laudovi

  • Niki Lauda byl celkově trojnásobným mistrem světa. Titul získal roku 1975, 1977 a poté roku 1984.
  • Niki Lauda během své kariéry vyhrál pětadvacet závodů, čtyřiapadesátkrát stanul na stupních vítěžzů a čtyřiadvacetkrát začínal z pole position.
  • Guy Edwards, jeden ze čtyř mužů, kteří Nikoho Laudu vytáhli z hořící formule, byl za svůj čin později vyznamenán, a to rovnou královnou. Získal medaili za statečnost.
  • Pokud se podíváte na filmový snímek, je zde zaznamenán i dotaz na Nikiho Laudu, a sice jak jeho zjizvená tvář ovlivnila jeho manželství. Později sám Niki Lauda přiznal, že tato otázka byla tou největší urážkou, jakou kdy v životě musel snést.
  • Věděli jste, že Niki Lauda musel před natáčením filmového snímku Rivalové podepsat papír, který ho zbavoval oprávnění jakkoli do snímku zasahovat a jakkoli měnit jeho scénář?
  • I když nesměl Niki Lauda do filmového scénáře nijak zasahovat, sám připravoval na natáčení herce, který ho ve filmu ztvárňoval, a sice herce Davida Brühla.
  • Niki Lauda se na filmu podílel tak, že režisérovi ukázal celý svět F1. Dokonce ho zavedl i do sídla týmu Ferrari.
Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.