Nová generace Mazdy CX-5 se bude nejspíše nazývat CX-50

Mazda si v minulém roce podala několik patentů, a to jak na území Spojených států, tak i Evropy. Bylo těžké rozklíčovat, co má vlastně automobilka za lubem, ovšem vše začalo dávat smysl v momentě, kdy se představil nový crossover CX-30. A jedna z patentových přihlášek napovídá, že nás čeká také model CX-50, který by se měl stát nástupcem oblíbeného SUV modelu CX-5. A dorazit by mohl už za pár let.

Inovovaná CX-5

Podle dostupných údajů má Mazda v plánu začít využívat zcela novou platformu s pohonem zadních kol, která se objeví také v inovovaném sedanu Mazda 6. Znamená to, že by crossover mohl dostat zcela nová řadové a hybridní pohonné jednotky. Nejvyšší řady by se mohli dočkat třílitrových a 3,3 litrových šestiválců. Většina modelů by měla být vybavena dieselovým či hybridním pohonným ústrojím.

Změnit by se měl také design novinky. Automobil by měl po vzoru jiných výrobců dostat vzhled do stylu kupé se skosenými A a C sloupky. CX-50 však bude pokračovat s designovým jazykem Kodo, kterému je Mazda v současnosti věrná. Znamená to expanzivní mřížka masky, tenké světlomety, ovšem změny by se mohly dotknout takových částí, jako je masivní difusor a mít trochu více elegance.

Foto: Mazda

Do 2022 nic nového

Uvidíme, zda se potvrdí zvěsti, že Mazda nechystá do roku 2022 uvést na trh žádný nový produkt. Je otázkou, zda se tato informace týká také nové Mazdy 6, nebo se její inovovaná verze objeví ještě letos a pak začne ono dlouho čekání. Některé informace hovořily o tom, že se nová Mazda CX-50 objeví již v příštím roce. Na to však není příliš dobré sázet vzhledem k tomu, co prosakuje z automobilky a lepší je nyní počítat právě s rokem 2022.

Foto: Mazda
Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT