Nové Z od Nissanu nabídne pořádný kus retra s citelnou dávkou emocí

Automobilka připravuje novou generaci svého legendárního sportovního vozu Z, které patří mezi nejoblíbenější japonská sportovní kupé. Ty byly vždy moderními a sportovními auty, velice oblíbenými například v tuning komunitě. Nová verze však hraje na trochu odlišnou notu.

Retro a moderna v jednom

Již 16. září se představí vůz, který více než kdy předtím odkazuje na slavné předky. A jak už je u automobilek zvykem, Nissan nám dává notně ochutnat toho, co nás již brzy čeká. Objeví se kulaté světlomety podobné Nissanu Fairlady Z, také známé jako Datsun 240Z a zadní světlomety zase dostaly do vínku charisma stejné části vozu z modelů 300ZX.

Foto: Nissan

Automobilka ve své novince použije také nové logo Z, které bude zdobit zadní sloupky vozu, a opět se v jeho designu inspirovala historií. Automobilka zároveň poskytla pohled do kabiny, kde si můžeme prohlédnout zcela nové pojetí interiéru, které opět tak trochu naznačuje dávnou minulost.

Další informace si Nissan prozatím nechává sám pro sebe. Nevíme tedy příliš ani o technice, která se bude ve voze ukrývat. I zde by však měla být tradice kombinovaná s moderními technologiemi.

Kdy se dočkáme?

Odhalený vůz bude prozatím jen prototypem, nicméně lze předpokládat, že následná produkční verze se nebude od představené novinky příliš lišit. Je ovšem otázkou, kdy se finální vůz dostane na trh. Někteří totiž stále spekulují o tom, že Nissan finišuje práce na nástupci modelu 370Z a proto by tento netradiční pokračovatel odkazu Z mohl mít ještě dost času, než se dostane do rukou řidičů.

Foto: Nissan

Jak moc se na ten moment máme těšit se dozvíme již 16. září a něco nám říká, že se můžeme těšit na automobil, který bude zase zcela jiným, přístupem ke zpracování moderního automobilu.

Autorský text | foto: Nissan

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT