Nový crossover utvrdí partnerství Suzuki a Toyoty

Již brzy by měl na trh dorazit zcela nový, a přitom známý vůz. Bude se jednat o Toyotu RAV4, která však bude oděná do hávu automobilky Suzuki. Tento vůz se stane vůbec prvním automobilem, který vznikne na základě dohody mezi těmito japonskými výrobci o vzájemném sdílení vyvinuté techniky.

RAV4 v novém

Model ponese označení A-Cross a bude nabízen coby plug-iny hybris se spalovacím 2,5 litrový motorem a elektromotorem, které dohromady poskytnout výkon 180 koňských sil a dojezd čistě na elektrickou energii přes 75 kilometrů, což je velice solidní hodnota, kterou bude většina ostatních plug-in hybridů jen tiše závidět.

Foto: Suzuki

A co můžeme od novinky čekat? Jedná se rozhodně o vůz svižný, který nebude mít na dálnicích sebemenší problémy předjet jisté loudali. Mnohem více se však pasuje do role rodinného automobilu, ostatně jako jeho základ RAV4. Nabízí množství prostoru a pohodlí. Díky svému pohonnému systému se navíc jedná o alternativu, která dokáže šetřit i peněženku svého majitele.

Design vcelku povedený

Do toho všeho nevypadá vůbec špatně. Přebírá agresivní rysy RAV4, které však zjemňuje do podoby Suzuki. Designově se tak v mnohém blíží svému staršímu bratříčkovi jménem S-Cross.

Prozatím se jedná o první takový model vycházející z partnerství obou automobilek. Na ty další bychom ale neměli čekat příliš dlouho. Bude to variace Suzuki na novou Supru, nebo nás čeká Swift vycházející z Yarisu. Automobilky prozatím více říci nechtějí.

Foto: Suzuki

Kdo si počká…

Prozatím není známo ani datum uvedení na trh či její cenovka. Ta by ovšem měla být vyšší než u modelu RAV4, což je dáno především přítomností oné elektrické pohonné jednotky.

Podobných partnerství je však automobilová historie plná. Vzpomeňme jen na ASX, který se stal výchozím modelem pro SUV Citroënu jménem C4 AirCross a Peugeot 4008.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT