Nový informační systém od BMW je zcela novým zážitkem

bmw-je-zcela-novym-zazitkem/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

BMW se chystá začít do svých vozů implementovat zcela nový informační a zábavní software osmé generace iDrive. Ten by měl nabídnout řadu funkcí a služeb, které by měly budoucím vozidlům BMW pomoci vyniknout před konkurencí.

Nový software od BMW

Ústředním bodem celého systému bude interakce založená na hlasových příkazech a dialogu mezi řidičem a systémem. I díky tomu tak v systému zůstává jen hrstka tradičních ovládacích prvků.

Vše by měl obsloužit inteligentní hlasový asistent, který bude schopen s řidičem navázat plynulou konverzaci skrze kterou lze ovládat celou řadu nových prvků. Vše v doprovodu přepracované vizuální formy, která komunikuje s řidičem neverbálně.

BMW říká, že se iDrive naučí a přizpůsobí se rutinám jednotlivých řidičů vozu a bude jim nabízet preference nastavené pro jednotlivé profily, které si budou moci řidiči nastavit. Tyto preference budou zahrnovat prvky jako je teplota, rychlost ventilátorů, preferovaný hudební seznam skladeb atd. Celý systém bude data čerpat také ze smartphonů, respektive z aplikace, která bude řidičům k dispozici.

Důležitá část vozu

BMW se svou novinkou potvrzuje, jak důležitý začíná software pro výrobce automobilů a ve finále i pro samotné řidiče být. Vzhled a funkčnost infotainmentů se stává jedním z důležitých bodů v kritériích výběru vozu. A již brzy bude zájemce o koupi vozu zajímat to jak vypadá, jak jezdí a také jak funguje jeho ovládání skrze software, což ostatně potvrzuje i samo BMW.

„Při pohledu do budoucna se vůz stane stále chytřejším a automatizovanějším zařízením, které udržuje přirozený dialog s uživatelem,“ stojí v tiskové zprávě BMW. Vůbec poprvé se nový software představí u modelu iX a poté také v novém modelu i4. Měl by přjít se všemi očekávanými vychytávkami jako je 5G konektivita, bezdrátové aktualizace, aplikace třetích stran a další.

Zdroj: BMW

bmw-je-zcela-novym-zazitkem/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
Tagy: ,
zavřít reklamu