Oficiální fotografie nové Škody Octavie RS iV. Jak bude vypadat nová raketa od Škodovky?

Možná si budete říkat, že v době elektromobility už není na rychlé a relativně dostupné vozy místo. To však neplatí pro mladoboleslavskou automobilku Škoda, která nyní představila již čtvrtou generaci oblíbeného modelu Octavia RS. Bylo totiž pouze otázkou času, než i na Škodovku dolehne tíha elektrického pohonu, takže je nová ostrá Octavia plug-in hybridem. To ale vůbec nebude na škodu.

Jak nová Octavia RS vypadá?

Už při prvním pohledu si doslova sednete na zadek. Nová Octavia RS vypadá naprosto brilantně. Je totiž dodávaná s červenými brzdovými třmeny, subtilní karoserií a černými 18palcovými pneumatikami ve standardní výbavě. Za příplatek můžete dostat větší 19palcová kola. Velmi hezkým doplňkem je černá mřížka chladiče, okraje oken nebo zadní spojler na vrchu pátých dveří. To dodává Octavii agresivnější a sportovnější vzhled.

Na které novinky se můžeme těšit v interiéru?

V interiéru Octavie jsme se také dočkali mnohých novinek. Za zmínku stojí například sportovní sedadla s kontrastním prošíváním, tříramenný multifunkční volant s pádly pro převodovku DSG nebo nádherné stříbrné pedály. Samozřejmostí je i použití alkantary, která ve sportovně vyhlížejícím autě nesmí chybět. Škodovka dává pochopitelně důraz na detaily, takže si například na volantu můžete všimnout jemného červeného prošívání.

Pod kapotou koncernový motor…

Jakmile otevřete kapotu, nebudete asi příliš překvapeni. Nachází se zde standardní benzínový motor 1.4 TSI, který je základem asi nejlepšího koncernového plug-in hybridního pohonu. Používá ho totiž nejenom Octavia RS, ale také Cupra Leon nebo Golf GTE. Celkový výkon 242 koní slibuje, že se nová Škodovka určitě nebude loudat. Navíc díky baterii může ujet až 60 kilometrů čistě na elektřinu.

Obavy o novou plug-in hybridní Octavii byly naprosto zbytečné. I když je zde kombinace elektrického a konvenčního motoru, zůstane verze RS nadále ostrou a sportovní. A to je právě to, co od nové Octavie RS chceme.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu