Osprchujte pořádně svého plechového miláčka!

Přidat na Seznam.cz

Je prokázáno, že spousta z nás se začne starat o své auto v momentě, kdy vysvitne sluníčko. Potom se pomalu, ale jistě začnou plnit automyčky, protože majitel auta si ihned všimne, jak je jeho plechový miláček moc špinavý a že by mu tedy měl dopřát dostatečnou péči. Každopádně je třeba zvolit ten správný mycí program, který dokáže nejenom ochránit náš lak, ale také takový, který dokáže dokonale smýt prach a štěrk, který na našem autě po zimě zůstal.


Voskování auta

Většina řidičů si své auta rádi i sami voskují, protože tak mají přehled o sebemenší prasklince či oděrce, kterou si můžou také zabarvit a mít auto jako nové. Každopádně, ne každý má na tuhle práci čas a, upřímně, kolikrát i náladu.

Nicméně, mytí auta je důležité nejenom když vysvitne na jaro sluníčko a vy vidíte všechny nedostatky. Autu bychom měli dopřát údržbu ve formě návštěvy myčky minimálně jednou do měsíce. Většina lidí se v dnešní době snaží ušetřit kde se dá, tudíž volí ty levnější programy, ale to je špatně, protože ty lakům, hlavně na nových autech, příliš nesvědčí.

Návštěva myčky

Častokrát mají v myčkách také opotřebené kartáče a koncové roztřepení žíní vám pak zůstává na autě – to v tom lepším případě, vtom horším případě dokážou měkčí lak na autě dokonce poškrábat. Máme právo se obsluhy zeptat, kdy naposledy byly kartáče měněny – většinou se mění po třech až čtyřech letech používání.

Výměna oleje

Je třeba také pravidelně kontrolovat stav oleje a jiných maziv, které vaše auto bezpodmínečně potřebuje. Olej bychom měli také pravidelně měnit, aby se nám auto nezadřelo. Nic složitého na tom přece není – tak se upřímně zamyslete – kdy naposledy jste olej doplňovali nebo dokonce zcela vyměnili?

A kdy jste naposledy byli s autem v myčce? Že si ani nevzpomínáte? Tak si vzpomeňte hned po tom, co příště sednete do auta a dopřejte svému plechovému miláčkovi trochu péče.

Autor: Karel M.
Přidat na Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.