Osprchujte pořádně svého plechového miláčka!

Je prokázáno, že spousta z nás se začne starat o své auto v momentě, kdy vysvitne sluníčko. Potom se pomalu, ale jistě začnou plnit automyčky, protože majitel auta si ihned všimne, jak je jeho plechový miláček moc špinavý a že by mu tedy měl dopřát dostatečnou péči. Každopádně je třeba zvolit ten správný mycí program, který dokáže nejenom ochránit náš lak, ale také takový, který dokáže dokonale smýt prach a štěrk, který na našem autě po zimě zůstal.


Voskování auta

Většina řidičů si své auta rádi i sami voskují, protože tak mají přehled o sebemenší prasklince či oděrce, kterou si můžou také zabarvit a mít auto jako nové. Každopádně, ne každý má na tuhle práci čas a, upřímně, kolikrát i náladu.

Nicméně, mytí auta je důležité nejenom když vysvitne na jaro sluníčko a vy vidíte všechny nedostatky. Autu bychom měli dopřát údržbu ve formě návštěvy myčky minimálně jednou do měsíce. Většina lidí se v dnešní době snaží ušetřit kde se dá, tudíž volí ty levnější programy, ale to je špatně, protože ty lakům, hlavně na nových autech, příliš nesvědčí.

Návštěva myčky

Častokrát mají v myčkách také opotřebené kartáče a koncové roztřepení žíní vám pak zůstává na autě – to v tom lepším případě, vtom horším případě dokážou měkčí lak na autě dokonce poškrábat. Máme právo se obsluhy zeptat, kdy naposledy byly kartáče měněny – většinou se mění po třech až čtyřech letech používání.

Výměna oleje

Je třeba také pravidelně kontrolovat stav oleje a jiných maziv, které vaše auto bezpodmínečně potřebuje. Olej bychom měli také pravidelně měnit, aby se nám auto nezadřelo. Nic složitého na tom přece není – tak se upřímně zamyslete – kdy naposledy jste olej doplňovali nebo dokonce zcela vyměnili?

A kdy jste naposledy byli s autem v myčce? Že si ani nevzpomínáte? Tak si vzpomeňte hned po tom, co příště sednete do auta a dopřejte svému plechovému miláčkovi trochu péče.

Autor: Karel M.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 49 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 17 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.