Oživení Citroenu DS do podoby moderního sedanu. To potřebujeme

Citroen DS byl po desetiletí vnímán jako absolutní designová ikona. Dodnes se jedná o jeden z nejunikátnějších automobilů, jaké kdy byly vytvořeny. Jedinečný tvar vynikal perfektní aerodynamikou a stylem, který dodnes nevypadá vůbec zastarale. Možná byl i to důvod, proč automobilový designér Sang Won Lee, vytvořil moderní interpretaci modelu Ciroenu DS s naprosto ohromujícími výsledky.

Parádní DS

Citroen DS byl vyráběn v letech 1955 až 1975 jako luxusní vůz v konfiguraci sedan, kombi i kabriolet. Koncipován byl tak, aby si dokázal poradit i s drsnými francouzskými sinicemi v horách a zároveň aby nepodléhal vyšším daním za základě zdvihového objemu. Proto byl vybaven hydraulickým systémem odpružení. Díky své stabilitě byl například oblíbený u filmařů, a dokonce jezdil i rallye.

Rozhodně zajímavý je také výtvor Leeho, který využil designu ikony a přináší pohled na něco, co by si rozhodně své zákazníky našlo. Automobil má stále charismatické rysy exteriéru DS a stále modernizuje design, aby vytvořil něco zcela nového a jedinečného. Modernizovaný DS si zachovává přítomnost starého vozu a přidává designové prvky moderních vozů, což dohromady vytváří perfektní kombinaci starého a nového.

Foto: sangtheowl

Co na to Citroen?

Jedná se o velice pestrou ukázku toho, jak by mohly i v dnešní době vypadat automobily a oživení legendy na tento způsob by bylo zajisté velice pestrým oživením aktuální modelové palety Citroenu.

Je ovšem jasné, že automobilka minimálně v příštích několika letech něco podobného určitě nepředstaví. Třeba jí ovšem takováto studie vnukne nápad něco podobného uskutečnit. Vždyť právě nyní je k tomu ideální příležitost.

Automobilky s přicházející vlnou elektromobility mohou navrhovat vozy, které mají nejen netradiční pohon, ale také disponují i netradičním vzhledem a vlastně to nikoho příliš neurazí, jelikož se nejedná o žádné přímé následovatele jednotlivých modelových generací.

Zdroj: sangtheowl

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT