Pamatujete na Spyker? Prý se vrací!

Je dost pravděpodobné, že název Spyker vám nebude něco říkat. Jedná se o nizozemskou automobilku, která za celou dobu své existence, tedy deset let, prodala méně než 300 automobilů. Nikdy se jí nepodařilo dostat se do povědomí širší veřejnosti, a to ani po druhém oživení v roce 2015. I to je důvod, proč je každé z vyrobených automobilů naprostým unikátem, s vysokou cenovkou.

Návrat neznámého

Spyket se sice v roce 2015 vrátil, ovšem ani tak o něm nebylo příliš slyšet. Hovořilo se jen o jakémsi supersportu, který se dostal do výroby. Jenže o Spykeru by se nyní mohlo hovořit s mnohem větší četností. Automobilka by se totiž údajně měla díky podpoře dvou nizozemských obchodníků dostat na trh.

Konkrétně se jedná o majitele SMP Racing Borise Rotenberga a jeho obchodního partnera Michaila Pessise, kteří přijali Spyker do své společnosti. Díky tomu lze očekávat, že se Spyker vrátí zpět do hry a vyrobí svůj supersport pojmenovaný C8 Preliator, který se představil již na autosalonu v Ženevě v roce 2016.

Foto: Spyker

Tento supersportovní automobil by měl být poháněn pětilitrovou, vzduchem chlazenou V8 od společnosti Koenigsegg, který vyrábí 600 koňských sil, i když prozatím není jisté, zda se těmito parametry bude moci pochlubit i produkční verze.

Nové jméno ve světě supersportů

Spyker se zároveň nechal slyšet, že chce vyrábět další dva automobily díky spolupráci s dalšími novými partnery, konkrétně SUV D8 Peking-to-Paris a další supersport B6 Venator supercar, které by se údajně měly představit již v příštím roce.

Foto: Spyker

„Není pochyb o tom, že Spyker prošel od zániku společnosti Saab Automobile AB v roce 2011 několika tvrdými roky. Díky tomuto novému partnerství jsou tyto dny definitivně pryč a Spyker se stane důležitým hráčem v segmentu trhu se sportovními automobily,“ nechala se o svém návratu slyšet samotná automobilka.

Zdroj: Spyker | zdroj foto: Spyker

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT