Podívejme se pod pokličku nejhodnotnější automobilové značky Toyota

V nedávné době byl opětovaně sestaven žebříček těch nejhodnotnějších automobilových značek světa. Na prvním místem se opět umístila japonský automobilová značka Toyota, se kterou se však v České republice setkáváme méně. Není to z toho důvodu, že by vozy Toyota byly méně kvalitní, ale zkrátka Češi nyní dávají přednost trochu jiným značkám. Kromě toho, že se Toyota opětovaně stala tou nejhodnotnější automobilovou značkou světa, dostala se dokonce do první desítky těch nejhodnotnějších značek světa obecně. To je ostatně pro japonskou automobilku velký úspěch, jelikož už několik let pilně pracuje na tom, aby byly zákazníci spokojení a aby se k nim dostávala jen vozidla kvalitní a spolehlivá.

Toyota se dnes považuje za největší automobilový koncern na světě. Japonská značka se těší z úspěchů halvně v Americe a také v Asii, ale ani v Evropě nepatří k neoblíbeným. Automobilka neustále pracuje na nových řešeních, neustále se pracuje s nejmodernějšími technologiemi. A jelikož je svět automobilky Toyota tak zajímavý a pozoruhodný, vyplatí se o něm vědět něco víc. Prozraďme si několik zajímavostí týkajících se automobilky Toyota.

Zajímavosti o automobilové značce Toyota

  • Toyota byla založena už v roce 1924. Z počátku se však nezaměřovala na výrobu automobilů, ale výroba byla zaměřena na automatizované stroje. Výroba automobilů přišla až o pět let později, kdy Toyota svůj patent na automatizované stroje prodala a rozjela automobilový byznys.
  • Věděli jste, že Toyota není jenom automobilová značka, ale je to také název skutečného města nacházejícího se v prefektuře Aichi?
  • Toyota drží prvenství v mnoha věcech. Málokdo například ví, že tento japonský koncern prodává nejvíce hybridů na světě.
  • Toyota je dnes už automobilový koncern, což znamená, že pod svými křídly má několik dalších automobilových značek. K těmto značkám patřících pod Toyotu patří také prémiová značka Lexus. Kromě zmíněné značky patří pod Toyotu také Daihatsu.
Autor: Michaela Richterová
Tagy:
ZAVŘÍT