Pokračování Rychle a zběsile je opět odloženo, protože koronavirus a také Bond

Pandemie koronaviru nemá negativní dopad pouze na autosalony, ale také pořádně zatápí filmovým novinkám. Nová Bondovka se kvůli němu odložila téměř o celý rok a odklad potkal také snímek Rychle a zběsile s číslovkou devět.

Není čas promítat

Ano, již po deváté jsme měly být svědky Torettova řádění na silnicích. Nespekulujme o tom, kolik diváků ještě může tato série přilákat, nicméně je jasné, že letos to nebude nikdo. Ne že by se diváci nechtěli po deváté dívat na pomalu stárnoucí herce prohánějící se po asfaltu, ale původní premiéra, která měla proběhnout 22. května, byla odložena na 2. dubna příštího roku a nyní dokonce až na 28. května příštího roku.

Důvod? Může za to již zmíněný James Bond. Ten měl původně jít do kin 3. dubna tohoto roku, ovšem poté se snímek s podtitulem No Time To Die opozdil a měl vyjít v listopadu. Nově byla premiéra opět odložena, a to až na 2. dubna, což bylo právě původně plánované vydání filmu Rychle a zběsile 9.

Aby oba filmy měly premiéru ve stejný den se nejevilo jako příliš dobrý nápad. Ruku na srdce, pokud byste měli jít v časech koronaviru do kinu, dali byste přednost Bondovi nebo Rychle a zběsile? Odpověď je v tomto případě vcelku jednoznačná.

Na co se těšit?

Samotný covid je také primárním důvodem všech těchto přesunů, protože si autoři snímků přejí mít na svých filmech co možná nejvíce diváků. Ti v případě nové Bondovky uvidí plejádu automobilů značky Aston Martin, jak už je v těchto filmech zvykem.

V případě pokračování franšízy Rychle a zběsile se můžeme těšit na návrat Hana, který zemřel již ve třetím díle, a na zjevení v podobě bratra Dominica Toretta, kterého si střihne John Cena. Samozřejmostí jsou pak také automobily všeho druhu, neuvěřitelné honičky a také spousta bouraček. Zkrátka klasické Rychle a zběsile.

Zdroj: IMDb | foto: Universal Pictures

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT