Polestar představil vítěze své designové soutěže

Pořádání nejrůznějších soutěží pro designéry dělá řada automobilek. Například Lexus dává šanci profesionálním i amatérským designérům vyniknout již od roku 2013 a takový Rolls-Royce zase tento rok nechal navrhovat zajímavé vozy děti z celého světa.

Polestar a jeho designová soutěž

Letos takové vyhlásil svou první designovou soutěž Polestar. Automobilka produkující elektromobily, která je dceřinou společností Volvo, nabídla možnost účasti jak profesionálům, tak i naprostým amatérům. Vítězové byly nyní představeni a jejich díla vystavena.

Foto: Polestar

Tématem pro celou soutěž byla čistota, ve spojení s vizi budoucnosti mobility. Uchazeči proto dostali za úkol, aby vytvořili nový Polestar, který by mohl vstoupit na trh v roce 2040. Tento výtvor se měl vyznačovat jen tím nejčistším designem, který by rozvíjel aktuální vizuální jazyk značky a nemuselo se nutně jednat o automobil.

Vítězné návrhy

Dle informací od automobilky se do soutěže přihlásili stovky zájemců ze všech koutů světa, od Indie, až po Polsko. A právě jeden z polských soutěžících nakonec získal první místo v profesionální kategorii. Jeho dílo se nazývá Polestar MMXL a jedná se o pod pracující s dvěma geometrickými tvary a flexibilním interiérem.

Naopak indický vítěz bodoval ve studentské kategorii se svým designem Polestar 40. Tento designér se odvázal a navrhnul vzducholoď, ve které implementoval design Polestaru na kus aviatiky 21. století.

Foto: Polestar

A soutěžící z Brazílie pak bodoval se svou elektrickou jachtou, která měla představovat alternativu ke konvenční mobilitě.

Vítězné návrhy nyní získají svou reálnou podobu v měřítku 1:5 a budou představeny na virtuální výstavě. Poté se každý z návrhů vydá na své evropské turné, aby se postupně představili na výstavě Polestar Spaces v Číně, Evropě a také Severní Americe. Polestar zde bude dále vystavovat některé se vlastní unikátní designové návrhy.

Zdroj: Polestar

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT