Policie v Dubaji se vytasila s dalším unikátním automobilem

Dubajská policie je známá pro svou zálibu v superautomobilech, které zvyšují její kredit nejen u neukázněných řidičů, ale především u všech automobilových fanoušků po celém světě. V její sbírce jsou opravdové unikáty, které nyní doplní další zajímavůstka.

Další posila do výjimečného policejního sboru

Dubaj má jednu z největších koncentrací supervozů na metr čtvereční, a proto je zde zapotřebí vymáhat spravedlnost co nejvíce stylově. I proto si tamní policie pořídila do své sbírky další velice zajímavý model, kterým je Genesis GV80.

Automobil se stal novým hlídkovým vozidlem policie policejního generálního velení. S informací přišla sama automobilka, která ukázala několik fotografií policistů stojících u celkem nenápadně vypadajícího SUV v zelenobílých barvách, do kterých se v minulosti pro zdejší policii oděly i takové speciality jako je Lamborghini Aventador. Porsche 918 Spyder a dokonce také Bugatti Veyron. Podle některých zvěstí by dokonce měla mít zdejší policie i rezervaci na Teslu Cybertruck.

Foto: Genesis

To nejlepší

„Jsme hrdí na partnerství s dubajskou policií při různých iniciativách, jejichž cílem je šíření povědomí o bezpečnosti silničního provozu ve všech segmentech společnosti. Doufáme, že vyspělá Genesis GV80 přispěje k usnadnění operací dubajské policie a k poskytování různých služeb veřejnosti,“ řekl Suliman ALZaben, ředitel Genesis UAE.

Informace bohužel neuvádějí, v jaké specifikaci si dubajská policie automobil objednala. Může se jednat o čtyřválec o objemu 2,5 litru, který poskytuje výkon 300 koňských sil. Případě může pod kapotou dřímat šestiválec V6 o objemu 3,5 litru s výkonem 375 koní. Vzhledem k ostatním vozům ve flotile bychom však tipovali spíše druhou variantu.

Zdroje: Genesis

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu