Překvapivé maličkosti, které učinily řízení bezpečnější

Moderní automobily jsou často nabité nejrůznějšími asistenty a dalšími vychytávkami, které nám usnadňují řízení. Kromě toho, že řada z nich činí řízení jednodušší, ho zároveň činí i bezpečnější. U nejrůznějších asistentů parkování, kamer či zpětných zrcátek na kontrolu dětí to tak trochu předpokládáme. Pojďme se ale podívat na několik překvapivých maličkostí, u které jste jejich zásadní vliv na bezpečnost pravděpodobně tolik nepředpokládali.

Držák telefonu

Překvapivá maličkost, která má ale na zvýšení bezpečnosti obrovský vliv. Telefon řada lidí při řízení používá jako navigaci nebo si z něj pouští svou oblíbenou hudbu, nehledě na to, že chtějí vědět, kdo jim případně volá či píše. To vše je mnohem jednodušší, když máte telefon co nejblíže a v úrovni očí. Díky jednoduchému držáku se na něj můžete dívat mnohem kratší dobu a v neposlední řadě máte samozřejmě obě ruce volné.

Bezpečností pásy pro psy

Mnoho z nás často jezdí i se svými čtyřnohými miláčky, dát je ale do přepravního boxu se nám zdá kruté. Psi tak povětšinou cestují s námi, jako kdyby byli jen dalším pasažérem. Někteří z nich jsou ale při cestování trochu nervózní, po automobilu se tak všelijak pohybují a podobně. To vše rozptyluje pozornost řidiče, který se je pak někdy i snaží jednou rukou vrátit „na místo“. Řešení přestavují speciální bezpečností pásy pro psy, které psy udrží tam, kde mají být, a v případě nehody mohou vám i jemu zachránit život.

Rozšiřující stínítka, clony a klip na sluneční brýle

Někdy se stane, že slunce do vozu proniká i přes sklopenou sluneční clonu na čelním skle. Rozšiřující stínítko či clona zajistí větší pokrytí směrem dolů, a i do stran, a blokuje tak více slunečních paprsků, které by jinak mohly negativně ovlivnit zorné pole řidiče a tím i bezpečnost všech ve vozidle. Podobně užitečným se ukázal být klip na sluneční brýle, díky kterému je budete mít v případě potřeby vždy v dosahu a nemusíte se pro ně natahovat do palubní přihrádky.

Organizéry na zadní sedadla

Především děti při jízdě autem stále něco potřebují, svačinu, pití, hračky a podobně. Abyste se k nim nemuseli za jízdy neustále otáčet a pomáhat jim hledat věci v tašce či pod sedadly, byly vytvořeny speciální organizátory s důmyslným systémem nejrůznějších kapes a držáků. Ty se umísťují na zadní stranu předních sedadel a pasažéři na zadních sedadlech tak před sebou mají vždy vše, co potřebují. Díky tomu se řídící rodič nemusí otáčet ke svým potomkům, a jeho jízda je tak v mnohém bezpečnější.

Zdroj: rd.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu