Přivítejte nový model Škoda Scala Monte Carlo!

Modely Monte Carlo představovaly vždy vrchol produktové nabídky na vozech Škoda. Nejinak je tomu i na vozech Kamiq a Scala. Právě na velmi oblíbenou a očekávanou Scalu se dnes společně podíváme. Verze Monte Carlo disponuje tím nejlepším, co z doplňkové výbavy můžete dostat a celý automobil je laděn „sportovním“ směrem. Berte to však s nadhledem, neboť se stále jedná o oblíbený rodinný vůz a nikoliv supersport.

Jak vypadá Scala Monte Carlo?

Již první pohled ukazuje, že se skutečně jedná o něco speciálního. Zvláště v kombinaci rudě červené totiž vyniknou sportovní detaily a celé auto pak působí o něco agresivněji. Vpředu je černý rámeček chladiče, který nádherně zapadá mezi dva LED světlomety. Celý předek vozu působí velice komplexně a hlavně agresivně, což jenom přidává sportovnímu nádechu. Vzadu však tolik extravagance nečekejte, neboť se zde nachází pouze černý nebo chromovaný název s označením automobilky a zadní světlomety s LED zářivkami.

Nesmíme však zapomenout na jakousi připomínku difuzoru, který je taktéž nabarven na černo. Větší přítlak vám asi nepřidá, ale estetickou funkci splňuje na výbornou. Opomenout nesmíme ani velké panoramatické střešní okno, které následně elegantně navazuje na okno pátých dveří.

Jaká bude výbava modelu Monte Carlo?

V interiéru jsou nejvýraznějším prvkem sportovní sedadla se speciálním čalouněním Monte Carlo a integrovanou opěrkou hlavu. Při jízdě se v nich budete cítit jako Jan Kopecký za volantem speciálu Fabia R5. Sedačkám zdatně konkuruje i multifunkční volant, který je potažený perforovanou kůží. Stejné obšití a materiály najdete také na hlavici řadicí páky a madle ruční brzdy.

Ve středu palubní desky se nachází velký displej Infotaimentu s dotykovou obrazovkou. Samozřejmostí jsou elektricky ovládaná okna i zrcátka. Pěkným detailem jsou pochromované pedály a výdechy ventilace, což opět dokresluje ryze sportovní charakter tohoto vozu.

Kdy se Scaly Monte Carlo dočkáme?

Vrcholná verze Škoda Scala Monte Carlo se na trh chystá až na konci letošního roku. Proto si na její podrobnější test budeme muset ještě chvíli počkat. Stejně tak automobilka mlží ohledně dostupných agregátů. Škoda pouze slíbila, že s nimi bude Scala dynamičtější než kdy předtím, a proto se máme na co těšit. Nebude se sice jednat o natolik výkonné motory, abyste nakopali zadek Golfům GTI nebo Fiestám ST, avšak Scala se s nimi jistě nebude loudat. Pokud bude jezdit stejně tak dobře jako vypadá, máme se skutečně na co těšit.

Toliko podrobnosti o Škodě Scala Monte Carlo. Na první svezení a tudíž i podrobnější informace o výbavě a motorech si musíme ještě počkat. Bude to však čekání velmi příjemné, neboť to jistě bude nezapomenutelný zážitek.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT