Proč brzdy vydávají zvuky a lze se jich zbavit?

Přidat na Seznam.cz

Ze statistik vyplývá, že každý druhý Čech má vlastní automobil. To ostatně znamená, že každý druhý Čech má pravděpodobně zkušenost s pískajícími brzdami nebo s brzdami, které vydávají jiný velice podobný zvuk. Nabízí se proto otázka, jak se zbavit brzd, které vydávají nepříjemné zvuky? Jak předcházet nehezkým zvukům, které doprovází cestu nejednoho motoristy?

Hlasité nebo zvuk vydávající brzdy – to je problém, s nímž se potká nejeden motorista. Je však pravdou, že takové hlučné brzdy mohou být jen signálem, že je něco v nepořádku. Stejně jako lidské tělo vydává signály, jimiž člověka upozorňuje, že je něco špatně, tak i brzdy mohou tímto stylem ukazovat, že automobil není ve skvělé kondici.

Samozřejmě důvodů, proč mohou brzdy vydávat podivné zvuky, může být vícero.


Proč brzdy vydávají nepříjemné zvuky?

Nejčastějším důvodem zbytečně hlučných brzd jsou opotřebované brzdové destičky. Když jsou brzdové destičky opotřebované, brzdy převážně pískají. Pokud budou brzdy chrčet, pak je problém pravděpodobně v brdových kotoučích. Pokud je vina právě na brzdových kotoučích, chrčet vám brzdy začnou během chladných, vhlkých rán.

Taktéž se mohou brzdy ozývat ve chvíli, kdy je nedostatek lubrikace, tedy pokud brzdy nejsou dostatečně mazány a promazávány. Okolí brzdových destiček se zkrátka mazat musí, plochy kolem destiček musí být čisté, nezrezlé a také namazané.

Jak se nepříjemných zvuků zbavit?

Každý problém má také své řešení. Pokud se vám začnou ozývat brzdy, je třeba zjistit, co je důvodem nepříjemných zvuků. Ať už se jedná o chrčení nebo pískání, je třeba nejdříve najít důvod, proč jsou brzdy tak hlučné. Až najdete důvod, najednou budete vědět také řešení. Dle toho, o jaký důvod se bude jednat, budete také postupovat při řešení problému. U nedostatečného namazání okolí brzdových destiček namažete, pokud jsou brzdové destičky opotřebované, koupí se zbrusu nové.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.