První Aston Martin DBX opustil výrobní linku

Po všech peripetiích, překážkách a prodlevách je to konečně tu. Segment luxusních SUV přivítal dalšího člena, tentokráte v podobě modelu DBX od britského výrobce Aston Martin. Právě první kus tohoto modelu nyní opustil výrobní linku ve Walesu.

Velký okamžik pro Aston

Tento zlomový okamžik přišel přesně dva roky poté, co byly zahájen fyzické testy nového vozu. Důvodem, proč je tato událost pro Aston tak důležitá je fakt, že vozy, které jsou vyráběny v továrně ST. Athan by mohly přinést zásadní zlom v obchodním úspěchu automobilky.

Té se totiž v poslední době příliš nedařilo. Na DBX se proto spoléhají jako na vůz ze segmentu, o který he v poslední době obrovský zájem, o čemž by mohly modely jako Urus či Bentayga vyprávět. Zároveň dostává značku i na ty trhy, kde je terén či počasí pro jejich vozy se zadním pohonem až příliš náročný.

Nepřehlédněte: Aston Martin Valkyrie – to je okruhově zaměřený speciál s výkonem 1 160 koní.

DBX by mělo být až z 80 % prodáváno mimo domovský ostrov. Jedná se o vůbec první SUV této automobilky za celou 106 let trvající historii. Jeho cena vychází na více než 4,6 milionu korun.

Luxusní univerzál

Stále zde mluvíme o Astonu, což je zárukou dynamických tvarů a velkých emocí, do kterých ale s DBX přichází i praktičnost. Automobil nabízí 632litrový zavazadlový prostor i zadní sedadla rozdělená v poměru 40:20:40, takže v něm lze s klidem převážet větší kusy nábytku či sportovní vybavení. Potěší například výbava snow pro lyžaře nabízející vyhřívání lyžařských bot. A nechybí ani Pet Pack, který zase myslí na čtyřnohé mazlíčky a jejich čistotu.

Pod kapotou vozu najdeme 4 litrovou V8 dodávanou AMG, která poskytuje výkon 543 koňských sil, což dělá z DBX jeden z nejzajímavějších SUV modelů na trhu. Výkon je posílán na všechny čtyři kola a automatická převodovka jej mělní pomocí devíti rychlostí.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu