První edice Volkswagenu ID.3 není vůbec levnou záležitostí

Verze, kterou Volkswagen vstupuje do nové éry elektromobility s vozem, jehož cenovka přesahuje 1 milion korun.

Lepší než ostatní

Volkswagen v současné době drží více než 30 tisíc rezervací na ID.3. První z nich se přitom dočkají již velice brzy. Verze která jim přistane v garáži přitom nebude vůbec levnou záležitostí. A to i přesto, že Volkswagen svou novinku označuje za vstupní bránu k dostupné elektromobilitě. Pokud však chce vykročit s první edicí, musíte si připravit 1 117 tisíc korun.

Díky této cenovce se jedná o dražší alternativu k elektrickému Mini či Hondě E, ovšem je levnější než Tesla Model 3. První vydání je vybaveno 58 kWh, která zaručuje dojezd 418 kilometrů. Levnější konkurence přitom dosahuje přibližně polovičních dojezdů, konkrétně pouhých 225 kilometrů. V případě Modelu 3 ve verzi Standard Range Plus od Tesly se pak jedná o vzdálenost 407 kilometrů na jedno nabití. A to znamená, že si připlatit nějakých 144 tisíc v tomto případě rozhodně vyplatí.

Foto: Volkswagen

Zajímavé parametry

Vůz lze nabíjet nabíječkou o výkonu 100 kW za půl hodiny pro dojezd 290 kilometrů. Motor nabízí výkon úctyhodných 210 koňských sil, takže ID.3 dokáže udržet krok s Golfem GTI. Z 0 na 100 kilometrů v hodiny přitom vystřelí za 7,3 sekundy. Maximální rychlost je 160 km/h.

Nepřehlédněte: Volkswagen a jeho faceliftovaný Tiguan.

Jedná se o vůbec první novinku založenou na nové platformě MEB, která byla vyvinuta koncernem Volkswagen speciálně pro potřeby jejich elektrických modelů. Díky této platformě má i některé prvky, které nabízí Golf i přesto je novinka zcela jiná a bezpochyby se může pochlubit titulem jednoho z nejzásadnějších modelů letošního roku.

Foto: Volkswagen
Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT