První hybridní RS z Mladé Boleslavy. Premiéra již začátkem března

Jeden z nejúspěšnějíších modelů mladoboleslavské značky čeká v blízké budoucnosti významný milník. Domácí automobilka Škoda chystá zcela první model se znakem RS a technikou plug-in-hybrid. Čtvrtá generace Octavie tedy poprvé propojí známé označení sportovních verzí RS a nové označení pro hybridní či elektrické vozy iV. Škoda Octavia RS iV se blíží.

Škodovka vždy udělala s představením nového modelu ve verzi RS velkou radost nejen fanouškům motorsportu, ale i zájemcům o praktický vůz se sportovním duchem. Již první generace s velmi oblíbenou pohonou jednotkou 1.8 turbo započala veleúspěšnou šňůru tohoto modelu a zároveň se také jednalo o oživení znaku RS, který byl předtím naposledy použit u závodního speciálu Škoda 130 RS. V současné době je v rámci modelové řady každá 5 prodaná Octavie (na hlavních evropských trzích) právě v provedení RS. Čtvrtá generace v tomto ohledu jistě zaosávat nebude.

Nová hybridní technika, složená z konvečního přeplňovaného motoru 1.4 TSI a elektromotru, bude nabízet výkon 180 kW (245k) a 400 Nm. Toto spojení se již objevuje v novém Superbu iV, avšak naladěno na 160kW (218k).

Zkratka RS znamená Rally sport

Jak již naznačují zveřejněné skici, design vozu je ve znění současného stylu Škody. Zaujme určitě černá maska chladiče, výrazný sportovní přední nárazník s velkými otvory a další výrazné černé detaily podtrhující sportovní charatker vozu, jako třeba přední a zadní difuzor, spojler na pátých dveřích nebo velká kola z hliníkových slitin.

Oficiální premiéra je naplánovaná na tradiční Ženevský autosalon, 3. března 2020. Můžeme se těšit jak na variantu liftback, tak i velmi oblíbené kombi.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu