Renegade Orange je nová edice od Jeepu, která chce být jiná

Renegade patří mezi nejmenší modely značky Jeep. Jedná se o novinku, který sice nemá tak slavné předky jako Wrangler, ale i tak se jedná o velice atraktivní offroad, který se nezalekne silnic ani terénu.

Není oranžová, jako oranžová

Nyní je novinka dostupná také ve speciální edici Orange Edition. Mohlo by se zdát, že pojmenování Orange, tedy oranžová, odkazuje na vnější lak vozu. Ovšem hned na první pohled je jasné, že to tak není.

Oranžový do vozu přináší některé oranžové detaily. Mezi ně patří polepy kapoty, oranžová boční zrcátka či oranžové rámování výdechů topení uvnitř vozu a také rámování reproduktorů. To vše doplňuje jinak standardní černé látkové čalounění sedadel vozu.

Foto: Jeep

Mezi další optická vylepšení patří devatenáctipalcová černá kola se slitiny hliníku, klasické logo Jeepu převedené do oranžové barvy a leskleji černě lakovaná mřížka přední masky vozu. Navíc je dostupnější větší obrazovka infotainmentu Uconnect, která se rozrostla z 7,4 palců na 8,4 palců.

Nepřehlédněte: Jeep Grand Cherokee Trackhawk vytuněný do extrému.

Orange Edition přichází ve výchozí bílé Glacier White. Dostupná je však také s šedou Granite Crystal a černou Black, se kterou by si mohly oranžové prvky rozumět vůbec nejlépe. Za ty je ale nutné připlatit 245 dolarů k ceně 27 tisíc dolarů, tedy přibližně 630 tisíc korun. Tato částka je za konfiguraci s pohonem předních kol. Modely s pohonem všech kol pak začínají na částkách o 1,685 dolarů vyšších.

Foto: Jeep

Být jiný

Orange Edition je dostupné od základní výbavové edice Sport, až po špičkové verze pojmenované Trackhawk a High Altitude. Jeep se pro tuto edici rozhodl z toho důvodu, aby dal zákazníkům toužícím po levnějším offroadu možnost odlišit se od ostatních majitelů tohoto vozu. Je ovšem pravdou, že vůbec nejlépe by tak učinil, kdyby nabídlo možnost pořídit si kompletně oranžový Renegade.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu