Rivian a jeho pouštní hrátky

Rivian je jednou z nejzajímavějších mladých automobilek současnosti. Pokud se naplní vše co slibuje, měl by tento výrobce přinést na trh zcela unikátní SUV a Pick-up, které se stanou velkou konkurencí nejen pro automobilku Tesla.

Konkrétně trh s pick-upy čekají velké změny. Na trh totiž míří řada elektrických novinek, které mohou tento v Americe tolik oblíbený segment zcela změnit. Svého elektrického zástupce zde bude mít Ford, Tesla, Nikola a GM a také Rivian. A právě tento mladý výrobce z Mitchiganu nyní ukázal, co jeho neuvěřitelný pick-up dokáže v pouštních podmínkách.

Videa plná emocí

R1T, jak se vůz nazývá, se představil ve videích, ve kteréch se to jen hemží pískem, kameny a prachem. V tomto terénu je vůz schopen bez problémů driftovat, šplhat po skalách a proplétat se mezi kamením.

V dalším klipu pak Rivian ukazuje schopnosti vozu kontrolovaně se pohybovat po trati v prudkých zatáčkách, přičemž od sebe kola pneumatik s lehkostí odhazují vše, co jim přijde do cesty.

Snad dorazí i do Evropy

Na dalším videu pak Rivian prezentuje neuvěřitelnou schopnost zrychlení vozu, který nabízí výkon 750 koňských sil. Z 0 na 100 kilometrů v hodině by měl být vůz schopen akcelerovat za tři sekundy, což je na pick-up velice slušné číslo.

Poslední video ukazuje, jak dynamicky je vůz schopen pelášit v obtížném terénu. To co umí Raptor či Rebel TRX od Ramu, je pro Rivian naprostá hračka. Můžeme jen odhadovat, kolik takováto hračka může vážit.

Čtěte také: Nikola Motors má větší hodnotu než koncern FCA, a to ještě nevyrobil jediné auto.

Kdo si počká…

Novinka by se měla dostat do prodeje v příštím roce. Původně byl plánovaný již konec tohoto roku, ovšem koronavirus zhatil řadu plánů a tento patří mezi ně. To ale vůbec nevadí, protože rok 2021 bude díky tomu skutečným rokem elektrických pick-upů a bude zajímavé sledovat, jak na tyto novinky zareaguje zákazník především ve Spojených státech, kde jsou pick-upy tolik populární, jako u nás klasické kombíky.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT