Rivian je schopen vám vaše auto zabalit do folie už přímo při výrobě

Automobilka Rivian je další z poměrně mladých, ale silných hráčů, který by měl brzy přinést na trh svůj první elektrický pick-up s celou řadou zajímavých vychytávek. A jak to tak vypadá, k nim se přidá také možnost odít celý vůz do folie ještě během výroby.

Rivian ve fólii

 Automobilka by měla nabízet už z výroby možnost nechat si na svůj automobil aplikovat fólii. Ta sice momentálně podle automobilky ještě k dispozici není, nicméně mnozí jsou přesvědčeni, že tomu tak nakonec bude.

Nemůžeme však očekávat možnost výběru svých všemožných designů. Rivian se totiž chce orientovat na maximální produktivitu a aplikovat na každý vůz jinou šílenou folii, by k této strategii rozhodne nepřispívalo.

Foto: Rivian

Proto lze spíše počítat se stálou nabídkou několika jasně daných fólií, které by měly snížit cenu vozů. Tyto automobily totiž nebudou lakovány, protože by to ztrácelo smysl. A to je dobrý zpráva, jelikož některé příplatkové laky nejsou vůbec levné.

Laky za desítky tisíc

V případě Rivianu jsou základní laky pouze dva a to LA Silver a Glacier Whiter, tedy stříbrná a bílá. Za červený, černý, šedý a další laky je potřeba složit částku ve výši 1500 až 2500 dolarů. V případě vinylových fólií by se však mohly náklady na vizuální podobu vozu smrsknout jen na 1 tisíc dolarů, tedy přibližně 22 tisíc korun, což už není tak špatné.

Foto: Rivian

Vše je ovšem zatím jen předmětem spekulací a uvidíme, co si pro nás Rivian připraví oficiálně. Jisté je to, že jeho modely budou skutečně neuvěřitelně zajímavé modely, které nabídnout širokou paletu zajímavých, a hlavně praktických vychytávek. Jedinou vadou na kráse je fakt, že automobilka prozatím nebude mít zastoupení v Evropě.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT