Rivian R1T dostal své ceny

Americká automobilka Rivian aktualizovala své webové stránky a tím odhalila i ceny svého pick-upu R1T spolu s dalšími zajímavými detaily. První dodávky tohoto pick-upu 21. století by měly být zahájeny v červnu příštího roku.

Jedinečný vůz zná svou cenu

Začneme hned tím nejdůležitějším, a tím je cena novinky. Základní verze bude začínat na částce 67 500 dolarů, což je přibližně 1,5 milionu korun. Vůbec nejdražší verze pak vyjde na 75 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přibližně 1,7 milionu korun.

Veškeré verze nabídnou dojezd okolo 500 kilometrů na jedno nabití s tím, že vůbec nejbohatší výbava bude dodávána s Launch edicí. Ta bude dodávána s offroad prvky, interiérem vykládaným dřevem, vyhřívaným sedadly, udržitelnými materiály a bude postavena na dvacetipalcová či dvaadvacetipalcová kola.

Foto: Rivian

Launch edice je v současné době také jedinou možnou variantou, kterou lze již předobjednávat po složení zálohy ve výši jednoho tisíce kilometrů. K dojezdu pak ještě Rivian doplňuje následující.

„Na nejteplejších a nejchladnějších místech jsme testovali náš bateriový systém k prozkoumání. Při spuštění R1T nabídne okolo 500 kilometrů. V lednu 2022 bude k dispozici přes 500 kilometrů.“

Opravdový dobrodruh

Co je ovšem na tomto vozu nejlepší je fakt, že se nejedná o žádnou elektrickou citlivku, ale o pořádného pracanta. Rivian trávil poslední roky nejen ve vývojovém centru, ale vyrážel s ním i do terénu, nakládal na něj těžké náklady, vařil na něm, spal na něm a všechny nasbírané zkušenosti pak přetavil v některé prvky, díky kterým se jedná o ideálního pomocníka pro každého dobrodruha.

Samozřejmostí je pak také celá řada bezpečnostních prvků a také autonomní systémy, díky kterým bude jízda s vozem opravdový zážitek. Bohužel R1T je vůz specifikován zejména pro americký trh a do Evropy se bude dostávat jen pomalu. Možná nás však automobilka překvapí své evropské zastoupení otevře dříve, než bychom čekali.

Zdroj: Rivian

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu