Rolls-Royce představil svůj nový Ghost. Může být něco luxusnějšího?

Více než sedm milionů korun, to je vstupní částka, kterou je nutné složit, abyste se mohli stát majiteli nového a zcela unikátního modelu Ghost od Rolls-Roycu. A přesto se od svého předchůdce liší jen velmi nepatrně.

Duch značky

Vzhledem k tomu, že je Ghost vůbec nejúspěšnějším modelem značky, rozhodli se designéři provést jen skutečně několik málo změn. A to i přesto, že automobil stojí na zcela nové architektuře, kterou prozatím využívají jen modely Cullinan a Phnatom. Počáteční cena Ghosta je 332 500 dolarů, tedy přibližně 7,3 milionu korun, za což dostanete skutečně vše, co od takové cenovky očekáváte.

I přesto, že se v Rolls-Roycu vydali směrem k minimalismu, automobil si stále zachovává sou atraktivitu. Automobil stále nabízí onu tradici, do které se však více než kdy dřív dostává futuristické pojetí.

Pokud exteriéru vladné minimalismus, uvnitř je to stále ona bezbřehá opulence. Ta je dodávána v poněkud hranatějším podání, než na jaké jsme zvyklí od modelu Cullinan či Phantom, čímž jasně upozorňuje nad předchozí generaci.

Foto: Rolls-Royce

Těžké rozhodování

Palubní deska stále nabízí výrazné vertikální prvky, ale také zajímavé obložení s rozptýlenými hvězdami, které dodávají celému interiéru ten správný šmrnc notující si s hvězdnou oblohou nad hlavou posádky.

Kdo přesně bude zákazníkem tohoto miláčka je celkem jasné. Nastává tu však otázka, kdo si vlastně bude chtít koupit nový Ghost, když je tu mnohem okázalejší a větší Cullinan, který nabízí více muziky za v podstatě totožnou cenovku?

Foto: Rolls-Royce

Těžko se na tuto otázku hledá odpověď. Cullinan v tomto souboji vítězí na plné čáře, takže budou mít budoucí zákazníci buď velice lehké, nebo naopak velice těžké rozhodování. Volit lepší parametry, nebo zaběhlejší styl? Toto rozhodování již nechme na případných zájemcích.

Zdroj: Rolls-Royce | zdroj foto: Rolls-Royce

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT