Rolls-Royce převádí dětské malůvky vozidel téměř v realitu

Rolls-Royce na základě situace kolem koronaviru vyhlásila na jaře soutěž Young Design Competition, do které se mohli přihlásit mladí designéři se svými neotřelými návrhy vozidel všeho druhu. Do soutěže se nakonec přihlásilo více než 5 tisíc dětí z více než 80 zemí světa. Z nich Rolls-Royce vybral čtyři vítěze kteří dostanou za odměnu jízdu s řidičem a se svým nejlepším kamarádem jízdu do školy samozřejmě ve voze Rolls-Royce.

Kdo si hraje, nezlobí

Čtyři vítězné příspěvky letos pocházejí z Japonska, Francie, Číny a Maďarska. Jejich autoři se pohybovali ve věku od šesti let až do 16 let. Rolls-Royce navíc některé z velice originálních kreseb vzal a přerendroval je do reálně vypadajících vozů. Tři návrhy dokonce byly oceněny další speciální cenou, jelikož nespadaly do žádné kategorie, nicméně porotu velice zaujaly.

Foto: Rolls-Royce

„Nákresy, které nás zaujaly, byly ty, které vykazovaly skutečnou hloubku myšlení, úsilí a výrazu a obsahovaly spoustu různých detailů. Vítězní účastníci nevytvořili jen nejhezčí auto, vytvořili úžasné zážitky, projevili svobodu jejich představivosti, která není omezena ničím v reálném světě,“ uvedl Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Oceněné vozy

V kategorii Technologie zvítězil třináctiletý Chenyan z Číny, která vytvořil koncept Bluebird fungující na zemi, ve sněhu a také ve vodě a jeho hlavním cílem je dosahovat maximálních rychlostí. V kategorii životní prostředí zvítězil návrh vozidla od Japonky Sayi, které by nasávalo viry a další nebezpečné látky. Šestnáctiletý Florian zvítězil se svým Turtle Car v kategorii Fantasy. Jeho plavidlo je schopné dopravit posádku kamkoliv i pod vodou či ve vzduchu. A jedenáctiletá Léna z Maďarska navrhla vůz v kategorii Fun, které vysílá duhové světlo do všech možných stran.

Zdroj: Rolls-Royce

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu