S McLarenem Sennou do McDonaldu

Je těžké přesně říci, čím to je, ale rychlá auta jsou neustále prezentována tím nejvážnějším a nejvíce maskulinním způsobem. Překonávání rychlostí, krásné ženy, maximální výkon, to všechno je s adrenalinem na kolech spojeno. Ale nyní někdo konečně představil svůj vůz také notnou dávkou humoru. Konkrétně skupina Novitec Group vzala svou Sennu GTR na projížďku, a přitom se stihla zastavit v Drive-Thru u McDonaldu.

Monstrum GTR

Německý tuner je proslavený výrobou některých zcela absurdních automobilů. Senna GTR rozhodně mezi ně patří, o čemž se přesvědčil Bijon de Kock z Novitecu, kterému se dostalo té pocty a tento vůz si mohl osahat na silničním okruhu.

Při své snaze zjistit, jak velký potenciál se v tomto voze ukrývá, byla GTR verze odlehčená o 200 kilogramů, má větší přítlak díky masivnímu přednímu spliteru a velkému zadnímu difuzoru. Díky tomu je nyní vůz generovat přítlak 1 tisíc kilogramů.

Foto: Novitec Group

Kupředu GTR verzi žene přeplňovaný V8 o objemu 4,0 litrů, tedy stejná pohonná jednotka, jako u základní verze. Na rozdíl od ní byl však vůz naladěn na 813 koňských sil, což je o 25 koní více, než v případě továrního nastavení.

U Mekáče

Vás již ale určitě zajímá, jak si takové monstrum vedlo při nákupu hamburgerů v McDonaldu? Nevyžaduje to příliš velkého zkoumání, aby bylo hned jasné, že tento vůz rozhodně není určený na silnice. A jeho tvůrci zřejmě nepočítali s tím, že by se ke zlatým obloukům vůbec kdy přiblížil.

Po příjezdu k interkomu je totiž zvuk výfuku tak hlasitý, že musí být vypnutý celý motor. Při přijímání objednávky navíc sice jídlo nějakým způsobem do auta skrz malé okénko prosoukal, ale potíž byla s nápojem. Nakonec se však podařilo objednávku přijmout a Senna GTR dokázala, že dokáže i něco víc, než jen lámat rychlostní rekordy.

Zdroj: Novitec Group

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT