SAIC představil automobil, který je víc velrybou

Design v automobilovém průmyslu se stává stále abstraktnějším, jak dokazuje také nejnovější konceptuální návrh crossoveru čínské automobilky SAIC. Ten se může pochlubit úzkými světlomety s LED technologií, které doplňuje velice netradiční mřížka masky.

Nová ryba v rybníce

Jedná se o model Jing, který se dá překládat také jako velryba. Saic jej navrhla pro značku Roewe a skutečně se na něm vyřádila. Jedná se sice o koncept, ovšem podle slov automobilky již v téměř produkční verzi.

Spojení automobilu se slovem označujícím velrybu rozhodně není náhodné. Svislé otvory mřížky rozhodně připomínají velrybí břicho. Dost možná i proto automobilka zvolila pro model, který poprvé ukázala na autosalonu v Šanghaji bílou barvu.

foto: SAIC

Nechme však velrybích detailů a podívejme se na vůz jako takový. Jeho produkční verze by se měly dostat na trh koncem tohoto roku, přičemž však specifika samotného hnacího ústrojí prozatím nebyla odhalena. Některé zprávy ovšem hovoří o tom, že by se nemělo jednat o čistokrevný elektromobil.

Řada verzí

K dispozici tak zřejmě budou plug-in hybridní verze i verze vybavené konvenčními pohonnými jednotkami. Čistě elektrická verze by se měla objevit také, ovšem bude od představené novinky přeci jen trochu odlišná. Automobil by měl nyní s hrdostí zaujmout roli vlajkové lodi značky Roewe, což není u velryby žádným velkým překvapením.

Značka prozatím je skoupá i na informace týkající se ceny vozu. Jak je známo, Číňané jsou schopnu ceny i velmi luxusně vypadajících vozů stlačit na minimum, zda to platí i v tomto případě si ovšem musíme ještě nějaký čas počkat. A vlastně nám to může být i tak trochu jedno. Není překvapením, že novinka je určena pouze pro čínský trh a do Evropy či Spojených států se tak s největší pravděpodobností vůbec nepodívá.

foto: SAIC

Zdroj: SAIC

Autor: Jan Černý
Tagy: , ,
ZAVŘÍT