Samolepky jako tuning. Skvělý nebo hloupý nápad?

Přidat na Seznam.cz

Automobilový tuning – to je, panečku, opravdu velké téma. Lidé, kteří nechtějí mít identické auto s někým jiným, si zkrátka zaplatí pár úprav, které jsou často důvodem, proč automobil neprojde STK. Někteří lidé si však tuning na svém automobilu provedou sami, a to je ještě horší. Tuningem se rozumí například úprava nárazníku nebo podvozku, také to jsou větší pneumatiky nebo úprava výfuku. A do tutingu také spadají samolepky.

Samolepek na autě jste si jistě všimli. Mnohá vozidla mají samolepku jenom vzadu na zadním skle, většinou je to informace, že v autě jede pes nebo dítě. Pak tu jsou ale takové samolepky, které jsou nalepené po celém vozidle. Samolepky mají udělat z vozidla případně jiné vozidlo, zkrátka ho mají „vytunit“. Jenže samolepkový tuning je hloupý nápad.

I když se jedná dnes ve pozoruhodně oblíbenou věc, samolepkový tuning je tuning, který váš vůz rozhodně nezrychlí ani ho jinak nevylepší, spíš si jen zničíte lak na autě. Samolepky žádnému vozu nesluší, přesto se najdou ti, kteří si myslí opak.


Proč si lidé lepí samolepky na auto?

Nabízí se otázka, proč k samolepkovému tuningu vůbec dochází. Dochází k tomu z mnoha důvodů, každý člověk, který si samolepku na vůz nalepí, má svůj důvod. Někteří chtějí automobil zkrášlit a zlepšit ho po estetické stránce. Nalepují si tak růže přes celou kapotu vozidla nebo si lepí oheň přes bok automobilu. Pak jsou tu ti, kteří mají slabé auto a s pomocí samolepky si ho udělají silnějším – nebo to taky bývá naopak, lidé se silnějším vozidlem si s pomocí samolepky udělají z vozidla slabší vůz.

Nejčastěji nalepované samolepky na automobily

Jaké samolepky se nejčastěji nalepují na automobily? Na automobily se často lepí samolepka GT-R. Nissan GT-R je opravdu dnes velice pozoruhodné supersportovní auto, ovšem ne každý má na něj peníze. A tak pomohou aspoň samolepky. Znak GT-R si však nalepují mnozí opravdu na cokoli. A společně s ním také různé ornamenty a barevné obrázky, které mají zaujmout na první pohled.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.