Sean Gordon Murphy, automobilový nadšenec, který kreslí Batmana

Jen těžko bychom hledali u kreslíře, který pracuje pro DC Comics vášeň pro automobily. Ovšem u Seana Gordona Murphyho tomu tak skutečně je, což je velmi cítit z jeho kreseb.

Auta v kresbě

Batman: White Knight, Joe Barbarian či Punk Rock Jesus, to je jen krátká ochutnávka tohoto, jaké komiksy má Sean Gordon po grafické stránce na svědomí. Právě tento chlapík vdechuje vytvořeným příběhům život pomocí svých skic pro DC Comics, tedy universum, které má na svědomí nejen Batmana, ale také Supermana, Wonder Woman, Aquamena a další.

Ovšem Murphy není jen skvělým kreslířem, ale také automobilovým nadšencem. V jeho garáži můžeme najít Datsun 280Z a RB25 s výkonem 500 koní. Tyto vozy Sean bere na toulky po dálnicích a křižovatkách a své příběhy také taví do kreslené podoby, Okolo Datsunu dokonce vytvořil celý komiksový svět s názvem Under the Hood.

Foto: Sean Gordon Murphy

Původně se mělo jednat o krátký tutoriál, jak nakreslit vozy v komiksu, ovšem celá věc se rozrostla natolik, že se z něj stal celý samostatný komiksový svět vycházející na pokračování. Sean je také autorem grafické podoby románu Off Road.

Čtěte také: Rolls-Royce očima dětí. Návrhy dětských designérů odhalují svět automobilů viděný jinýma očima.

Nový projekt

Sám v sobě nezapře lásku k Batmanovi, kterému si dovolil navrhnout zcela vlastní a mimořádně zajímavý batmobil. Nyní Sean hledá finance na podpoření svého dalšího projektu, který bude nést název The Plot Holes. Rozhodl se tak učinit skrze crowdfundingovou platformu IndieGoGo.

Foto: Sean Gordon Murphy

Jedná se zcela nový komiks, jehož svět tak trochu připomíná zápletku Matrixu. Hlavní hrdina si uvědomí, že svět, ve kterém žije, není skutečný a vše se odehrává v románu. Pomocí tužky a papíru se proto rozhodne bojovat a nalézt pravdu ukrytou kdesi ve stránkách. Zajímavé na tomto projektu je to, že přináší celé množství nejrůznějších žánrů, takže si zde skutečně vybere každý.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT