Škoda Auto se snaží rozvíjet talent u dětí

Před pár dny se v Mladé Boleslavi uskutečnil další ročník soutěže s názvem „Mladí designéři“ pořádaný automobilkou Škoda Auto. Celkem se sešlo přes 370 výtvarných děl od dětí z prvního stupně základních škol. Cílem je hledání a rozvíjení talentu u dětí již od útlého věku, ale také podpoření vztahu k technice nebo rozšíření fantazie i schopnosti týmové spolupráce.

Jaké bylo letošní téma?

Letošní projekt se uskutečnil na téma „Chytré autíčko budoucnosti“, což je v dnešní době obrovské téma. Jednotlivé děti i skupinky pak měly za úkol vytvořit co nejlepší návrh ve formě 2D obrázku nebo 3D modelu, se kterým jim pochopitelně pomohli dospělí. Poněkud kreativní částí celé soutěže bylo vytvoření jednoduchého příběhu, jenž měl s projektem nebo obrázkem korespondovat.

O co se hrálo?

Vyhrát samozřejmě může pouze ten nejlepší, a proto si i letos vítězové z vybraných základních škol odnesli hodnotné ceny. Dle serveru skoda-storyboard.com si mimo diplomu tak škola odnesla poukázku v hodnotě 30 tisíc korun na nákup výtvarných pomůcek. Všichni vítězové jednotlivých kategorií byli odměněni v testovacím centru automobilky v Kosmonosech, kde pro ně byl připraven zábavný program. Děti si mohly vyzkoušet designérskou dílnu nebo koutek Škoda Motorsport, ve kterém se blíže seznamovaly se závodním programem automobilky. K dispozici byla i virtuální realita, jež v dětech zanechala nezapomenutelný zážitek.

„Mladí designéři“ nejsou jediným projektem

Soutěž „Mladí designéři“ navazuje na rozsáhlý program interakce mezi školami a velkými společnostmi v České republice. Je velice chvályhodné, že se tuzemská automobilka Škoda Auto snaží vzbudit v dětech nejen soutěživost, ale podpořit i jejich talent pro výtvarné umění. Děti se detailněji seznámí nejen s prostředím velké firmy, nýbrž budou blíže i technickým projektům. Z některých z nich se určitě stanou v budoucnu designéři, kteří budou určovat trendy v automobilovém světě.

Škoda Auto se dlouhodobě zasluhuje o rozvoj talentu u dětí, za což jí pochopitelně patří velké díky. Doufejme, že bude v podobných bohulibých činnostech pokračovat i v budoucnu.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Jakou hodnotu měla poukázka pro vítěze?

Jakou hodnotu měla poukázka pro vítěze?

ZAVŘÍT