Škodovka představí novou Fabii již v květnu. Ještě letos ukáže facelift Karoqu a Kodiaqu

Rok 2021 bude pro automobilku Škoda Auto velice zajímavým. V květnu se totiž odhalí zcela nová Fabie, její praktičtější verze se však představí až v roce 2023. Důvodem tohoto rozhodnutí budou nejspíše škatulata, které si zahrají výrobní podniky a jejich obsah. Výroba modelu Super by se totiž měla přesunout do bratislavského závodu, kde bude vyráběn i nový Passat. Oba tyto modely navíc budou vyvíjeny v Mladé Boleslavi. Výroba Fabie v kombi verze tak čeká na uvolnění prostoru v Kvasinách.

Co dál?

V roce 2021 se také představí Enyaq iV Coupe, dynamičtější verze prvního výhradně elektrického modelu Škodovky, který je zároveň bratrským modelem pro připravované SUV ID.5.

Současné portfolio SUV modelů společnosti bude i nadále omlazován, což se tento rok bude týkat také modelů Karoq a Enyaq. Škoda nedávno také zveřejnila své zcela nové SUV pojmenované Kushaq, které se ovšem bude prodávat pouze na indickém trhu. A zapomenout bychom neměli ani na jedinečný model Octavia Pro s rozšířeným rozvorem, který je zase pro změnu určen pro trh čínský.

Foto: Škoda Auto

Ve znamení elektromobility

Z dlouhodobého hlediska se můžeme dle slov Thomase Schäfera, nedávno jmenovaného ředitele automobilky, také na menší elektromobil, který bude v modelové hierarchii spadat pod model Enyaq iV. Schäfer samozřejmě nezacházel do příliš velkých podrobností, ovšem uvedl, že novinka by měla stát v těsné blízkosti k Volkswagenu ID. 3.

Existují také plány nový malý elektromobil, který by měl nahradit elektrickou verzi modelu Citigo. S největší pravděpodobností bude vycházet z dostupného elektromobilu, který momentálně vyvíjí Seat pro uvedení na trh v roce 2025, kdy by měl dorazit také podobně malý Volkswagen ID.1. A hovoří se také o elektrickém modelu, který by měl být podobný Octavii.

Zdroj: Škoda Auto

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu