Stylové Audi A3 Sportback vypadá naprosto brilantně! Na jaké novinky se můžeme těšit?

audi-a3-sportback-vypada-naprosto-brilantne-na-jake-novinky-se-muzeme-tesit/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Audi A3 modelové verze pro rok 2020 přichází s okouzlujícím a velice rafinovaným vzhledem. Automobilka využila hned první příležitosti k představení kompaktního hatchbacku, jehož historie sahá až do roku 1996. Od té doby prošel vůz několika modelovými obměnami a nutno podotknout, že pokaždé k lepšímu. Pojďme se ale blíže podívat na poslední verzi modelu A3 Sportback pro rok 2020.

Jde o zcela nový model?

Nový model A3 Sportback není zase tak nový, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hlavní novinkou je sjednocení s Golfem osmé generace, protože oba vozy sdílí modulární platformu MQB. Samozřejmostí jsou i změny technického charakteru, ke kterým se řadí hlavně příchod nového plug-in hybridního systému. Audi jde naproti i internetovým technologiím, protože součástí každého modelu bude obrovský, 10palcový dotykový displej.

Jaké budou k dispozici motory?

Všechny benzínové motory jsou osazeny filtrem částic pro ještě čistší emise, a krátce po zahájení výroby bude následovat i dvojice plug-in hybridních systémů. Samozřejmě budou velice podobné těm v novém Golfu nebo Leonu. Pohonu všech kol Quattro se ovšem dočkáte pouze u vrcholných modelů S3 a RS3. Ovšem aktualizovaný pohon všech kol Haldex 6 bude nabízen i v dalších modelových variantách. Plně elektrické verze se ale příznivci ekologie nedočkají.

Na co se těšit v interiéru?

V interiéru dostanete přesně to, co byste od relativně luxusního Audi A3 čekali. Nejnovější elektronické vychytávky nebo infotaiment třetí generace, do kterého můžete uložit až šest uživatelských profilů. V nich se budou ukládat nejenom přesná nastavení sedačky nebo zrcátek, ale také časté navigační cíle nebo nastavení klimatizace. I ty nejzákladnější modely se pak budou moci pyšnit 10palcovým displejem.

Audi A3 Sportback je velice populární model německé automobilky, který se dlouhodobě dobře prodává. V showroomech jej můžete očekávat někdy v druhé polovině letošního roku.

audi-a3-sportback-vypada-naprosto-brilantne-na-jake-novinky-se-muzeme-tesit/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu